Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-08-19
Lietuvis sulaukė dėmesio iš Lamborghini Driver Academy

Lietuvis sulaukė dėmesio iš Lamborghini Driver Academy
Italijoje, „Adria” lenktynių trasoje gamyklinė „Lamborghini Squadra Corse“ lenktynių komanda susipažinti pakvietė 4 kartingo lenktynininkus. Tarp jų pateko ir Italijos „DR Racing Kart“ komandos lenktynininkas lietuvis Justas Jonušis.

„Lamborghini“ komandos vadovai, inžinieriai ir komandos lenktynininkas Mirko Bortolotti supažindino jaunuosius talentus su savo komanda ir surengė bandomuosius važiavimus.

Į šį renginį buvo pakviesti du galingiausiais KZ2 kartingais lenktyniaujantys Italijos sportininkai Marco  Simoni bei Cristofer Zani ir du jauni, vos keturiolikos metų „OK Junior“ klasės lenktynininkai – Malaizijos atstovas Abdul Gafar Muizz Musyaffa ir Lietuvos lenktynininkas Justas Jonušis.

Šis renginys – tai dalis naujos „Lamborghini“ komandos jaunųjų talentų paieškos programos, kuri pradėta tik šiais metais, tačiau su kuria Italijos komanda sieja dideles viltis. Komanda dirba su jaunais talentais ir ieško potencialių greitų vairuotojų. Kiekvienais metais vienam iš talentingiausiųjų vairuotojų, kuriam sukanka 18 metų „Lamborghini“ pasiūlo kontraktą tapti gamykliniu vairuotoju GT3 klasės čempionate.„Lamborghini“ programa aprėpia kartingo sportą ir Formulės 4 lenktynių seriją. Jeigu lenktynininkas praeina visa grandinę sėkmingai, jis turi dideles galimybes tapti “Lamborghini” komandos nariu.

Justas Jonušis kol kas dėl savo amžiaus yra šios programos pradinėje dalyje, tačiau Italijos komanda jau atkreipė dėmesį į lietuvį ir stebi jo pasirodymus.

„Mums ne taip svarbu kiek titulų iškovoja sportininkas. Svarbiausia yra jo potencialas, profesionalus požiūris ir gebėjimas ne tik būti greitam, greitai adaptuotis prie situacijos, suprasti automobilio reguliavimus ir panašiai. Dėl to mes ir kviečiame dalyvauti programoje nebūtinai savo klasių lyderius,“ – pasakoja „Lamborghini Squadra Corse“ komandos vadovas Giorgio Sanna.

“Lamborghini Squadra Corse” komanda kaunasi “Lamborghini Huracan” modeliais prestižinėse ilgų distancijų lenktynėse – Pasaulio, Europos ir kituose GT čempionatuose visame pasaulyje. 

Dviejų dienų programos metu sportininkai lenktyniavo „Adria“ kartingo trasoje. Vėliau sportininkai kartu su inžinieriais analizavo telemetrijos duomenis.

Antroje dienos pusėje seminaras persikėlė į „Adria“ automobilių lenktynių trasą. Jaunieji sportininkai buvo supažindinti su „Lamborghini“ komanda, komandos vadovas G. Sanna papasakojo apie komandą, jos naudojamą techniką, serijas, kuriose komanda dalyvauja ir pristatė naują jaunų talentų paieškos programą.


„Lamborghini“ komandos lenktynininkas, buvęs Formulės 1 „Ferrari“ ir „Williams“ pilotas bandytojas Mirko Bortolotti papasakojo apie tai, ko reikalauja važiavimas kėbuliniu automobiliu, kokių įgūdžių reikia ilgų distancijų lenktynėse ir koks svarbus yra komandinis darbas.

Seminaras baigėsi „Lamborghini“ komandos viešųjų ryšių atstovo Lorenzo Facchinetti paskaita apie tai, kad profesionalus lenktynininkas privalo būti pavyzdžiu visur, nes jis tampa komandos veidu. Lorenzo mokė jaunuosius lenktynininkus bendravimo su žiniasklaida. Sportininkai buvo mokomi ne tik bendrauti su žiniasklaida, bet ir pozuoti fotografams, duoti interviu ir pan.

Galų gale veiksmas persikėlė į automobilių lenktynių trasą. Komanda pristatė savo kovinį „Lamborghini Huracan LP 620-2 Super Trofeo“ automobilį. M. Bortolotti papasakojo kaip valdomas automobilis, parodė jo valdymo niuansus, jo reguliavimo galimybes ir pan.

Vėliau kartingo lenktynininkai buvo pravežti „Huracan“ automobiliu per „Adria“ lenktynių trasą, galėjo pajusti automobilio galimybes – Mirko Bortolotti parodė ką gali jo automobilis.

„Tokia patirtis yra neįkainojama. Man labai patiko šis automobilis ir jo greitis, ypač kai jį vairuoja tokio kalibro lenktynininkas kaip Mirko. Nesitikėjau, kad automobilis gali turėti tokį trumpą stabdymo kelią ir kad jis taip puikiai laikosi posūkiuose. Labai galingas variklis ir traukos kontrolės sistema suteikia labai dideles galimybes lenktynių trasoje,“ – savo įspūdžius po važiavimo pasakojo Justas Jonušis.

„Man labai patiko šis renginys. Labai įdomu matyti, kaip auga jaunoji karta ir kaip tobulėja kartingo sportas. Pats esu lenktyniavęs kartingu ir puikiai žinau kokios tai sudėtingos lenktynės. Ačiū už galimybę pamatyti ir senus draugus, vėl pabendrauti su „DR Racing“ komandos vadovu, legendiniu kartingo lenktynininku Danilo Rossi. Su nekantrumu lauksiu kito tokio renginio,“ – savo įspūdžiais pasidalino „Lamborghini“ komandos lenktynininkas M. Bortolotti.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti 5000 skelbimų, virš 8300 atsiliepimų apie automobilius bei beveik 2000 automobilių apžvalgų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2024

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt