Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-10-05
Lietuvos ralio čempionu dar kartą tapo latvis

Lietuvos ralio čempionu dar kartą tapo latvis
Populiariausio Lietuvos automobilių sporto (ralio) populiariausioje įskaitoje (4WD) antrus metus iš eilės karaliauja latvis – Janis Vorobjovas. „Braliukas“ demonstruoja ne tik greitį, bet ir išskirtinį stabilumą: važiuodamas neįprastu „Mitsubishi Mirage“ modeliu, jis finišuoja beveik visuose dalyvautuose raliuose, o tai – tiesiausias kelias į pergalę sezono įskaitoje.

Praėjusį savaitgalį vykusiame paskutiniame Lietuvos automobilių ralio čempionato etape Druskininkuose „Rally Classic“ J. Vorobjovas taip pat buvo nepralenkiamas. Jo nepavijo nei antras viso čempionato LARČ3 įskaitoje likęs Giedrius Notkus, nei Vytautas Švedas, nei „Škoda Fabia R5“ važiuojantis Benediktas Vanagas. Nors kone visų klasių nugalėtojai buvo žinomi ir tik nutikus dideliems netikėtumams kažkas galėjo pasikeisti, paskutiniame etape sportininkai stengėsi maksimaliai ir nė neketino atsipalaiduoti.

Tiesa, ralio intrigą kiek sumažino nesklandumai: G. Notkus ir B. Vanagas patyrė panašias problemas – greičio ruožo viduryje pradūrė padangas. Iki aštunto greičio ruožo, kuriame G. Notkus pradūrė padangą, jis važiavo lygiai su kolega iš Latvijos, tačiau sugaištas laikas neleido pasipriešinti ir panevėžietis nukrito į trečią poziciją.

Paskutinis Lietuvos ralio etapas buvo įsimintinas ne tik dėl antrą kartą iš eilės kaimyninės šalies čempionu tapusio latvio. Jo metu įvyko bene kraupiausia avarija šių metų Lietuvos ralio varžybose.

Penktame greičio ruože nuo kelio itin greitame posūkyje nuslydo Deivido Jociaus ir Donato Zvicevičiaus ekipažas – kitų lenktynininkų vertinimu, greitis čia siekė apie 190 km/val. „Mitsubishi Lancer Evo“ nučiuožęs nuo kelio vertėsi daugybę kartų kaimo laukuose, kol sustojo ant stogo – kaip tai atrodo video, pamatyti galima čia.

Abu ekipažo nariai po tokio įvykio buvo ištraukti iš suknežinto „Mitsubishi“ ir greitosios pagalbos automobiliu išgabenti į ligoninę. Tiksli sportininkų būklė nėra aiški – viešumoje žinoma tik tai, kad D. Jociui iškart po avarijos buvo uždėtas kaklo įtvaras, o ligoninėje operuotos abi plaštakos.

Lietuvos automobilių ralio čempionato 2017 metų nugalėtojai pagal įskaitas (pirmas vairuotojas, antras vairuotojas):

LARČ1: Benediktas Vanagas, Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė
LARČ2: Linas Vaškys, Laurynas Paškevičius
LARČ3: Janis Vorobjovs, Ivo Pūkis
LARČ4: Jonas Pipiras, Aisvydas Paliukėnas
LARČ5: Saulius Trapuila, Arūnas Jarašius
LARČ6: Tomas Nenartavičius, Darius Urbonavičius
BMW Cup: Renaldas Šeinauskas, Rūta Krikščiūnaitė
4WD įskaita: Janis Vorobjovs, Ivo Pūkis
2WD įskaita: Saulius Trapuila, Arūnas Jarašius
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt