Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-09-13
Manote, jog senukams prie vairo ne vieta? Jūs klystate!

Manote, jog senukams prie vairo ne vieta? Jūs klystate!
Senyvo amžiaus žmonės nekelia daugiau pavojų keliuose nei kitų amžiaus kategorijų vairuotojai, rodo moksliniai tyrimai. Kaip rašo „Independent“, mokslų daktaras Charlesas Musselwhite‘as tyrimų pagalba išsiaiškino, jog senukai vairuotojai iš tiesų yra atsargūs keliuose bei elgiasi itin saugiai.

Nors vyrauja nuomonė, jog visiems senyvo amžiaus žmonėms uždraudus sėsti prie automobilio vairo taptų saugiau keliuose, Ch. Musselwhite‘as šį mitą paneigia pridurdamas, jog iš tiesų keliuose po tokio sprendimo netgi galėtų įvykti dar daugiau nelaimių.

Kaip rodo atliktas tyrimas, jeigu pensinio amžiaus žmonės būtų verčiami automobilio vairą iškeisti į keliones pėsčiomis, eismo nelaimių skaičius gali išaugti, kadangi Didžiojoje Britanijoje net apie 40 procentų pėsčiųjų, patekusių į eismo įvykį, būtent yra senyvo amžiaus žmonės.

Situacija ypač pablogėtų šaltuoju žiemos sezonu, kadangi dėl sniego ir apledėjusios dangos senyvo amžiaus žmonėms žingsniuoti taptų išties sudėtinga, kas galėtų nulemti dar daugiau avarijų nei įprastai.

Mokslų daktaras, kalbėdamas apie įvairius sklandančius mitus taip pat akcentavo, jog su amžiumi vyresni vairuotojai savo suprastėjusius gebėjus kompensuoja vis labiau išaugančiu atidumu ir atsargumu prie vairo: įprastai jie renkasi gerokai mažesnį greitį, nedaro skubotų bei neapgalvotų judesių prie vairo, - visa tai neretai padeda išvengti avarijų keliuose, ko galėtų pasimokyti ir gerokai jaunesni vairuotojai.

Būtent jauniausios kategorijos vairuotojai padaro 3-4 kartus daugiau avarijų lyginant su į septintą dešimtį įkopusiais eismo dalyviais. Beje, situaciją blogina tik tai, jog vyresnio amžiaus žmonės sunkiau išgyvena traumas bei sužalojimus, todėl kartais net ir nedidelė avarija gali tapti jų mirties priežastimi.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt