Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-01-25
Naujas „Tesla“ darbuotojas vos po 3 dienų jau begėdiškai vogė programinės įrangos kodus

Naujas „Tesla“ darbuotojas vos po 3 dienų jau begėdiškai vogė programinės įrangos kodus
Intelektinė nuosavybė yra nepaprastai vertingas turtas. Ir kompanijos turi būti pasiruošusios ją ginti. Kai 2020-ųjų pabaigoje „Tesla“ priėmė naują programinės įrangos inžinierių, niekas nesitikėjo, kad kompanija su juo turės susitikti teisme.
 
2020-ųjų gruodžio 28 dieną „Tesla“ pasveikino naują darbuotoją Alexą Khatilovą - programinės įrangos inžinierių, kuriam iš karto buvo patikėtos svarbios užduotys. Khatilovas pateko į komandą, kuri rūpinasi vidinėmis kompanijos programomis. Tarp jų - ir „Tesla WARP Drive“.
 
„WARP Drive“ - tai unikali verslo valdymo sistema (ERP - Enterprise Resource Planning), kuri apima didžiąją dalį „Tesla“ veiklos sričių - nuo bendravimo su tiekėjais iki pirkimų ir gamybos. Įprastai ERP įrangą kompanijos perka iš tokių gamintojų kaip SAP. Tačiau „Tesla“ rinkoje nerado tokios įrangos, kuri atitiktų naujovišką kompanijos verslo modelį. Taigi, jau daug metų „Tesla“ tobulina savo nuosavą „WARP Drive“, kuri padeda planuoti kompanijos resursus ir užtikrina efektyvų skirtingų procesų suderinamumą. Jei „WARP Drive“ yra tokia efektyvi programa kaip teigiama, ji „Tesla“ suteikia didelį konkurencinį pranašumą.
 
Ir Khatilovas pavogė tūkstančius „WARP Drive“ sistemos programinių failų, atsakingų už kokybės kontrolę. Pareiškime Kalifornijos Šiaurės apygardos teisme minima, kad Khatilovas jau po trijų dienų nuo darbo pradžios ėmė vogti tūkstančius failų. Jie buvo siurbiami iš vidinių „Tesla“ serverių ir perkeliami į asmeninę inžinieriaus paskyrą „Dropbox“. „Tesla“ pabrėžė, kad neturi prieigos prie tos paskyros - tie veiksmai nebuvo susiję su įmonės darbu. 
 
Khatilovo vykdoma intelektinės nuosavybės vagystė buvo aptikta sausio 6 dieną. „Tesla“ specialistų kalbintas inžinierius teigė, kad perkėlė tik porą asmeninių administracinių failų ir sutiko parodyti savo „Dropbox“. Tiesa, dar interviu pradžioje jis karštligiškai pabandė ištrinti savo paskyrą. „Tesla“ tyrėjai aptiko daugybę programinių failų, o Khatilovas teigė tiesiog apie juos pamiršęs.
 
„Tesla“ teigia, kad komanda per 12 metų tai programai kartu skyrė net 200 darbo metų (visų darbuotojų darbo valandų suma). Taigi, tai - labai brangi intelektinė nuosavybė. Nėra aišku, ar Khatilovas būtų bandęs iš jos pasipelnyti parduodamas ją konkurentams, tačiau kokios kitos būtų vagystės priežastys?
 
Žmonės dažnai nuvertina intelektinės nuosavybės vertę. Tačiau unikalių programinių kodų vagystė nėra lygi parsisiųstam filmui ar pavogtam ir perpublikuotam paveikslėliui. Daugybė labai populiarių „Facebook“ ir „Instagram“ puslapių kasdien vagia intelektinę nuosavybę, tačiau ji įprastai turi kainą, todėl savininkų praradimai yra daugiau-mažiau aiškūs.
 
„Tesla WARP Drive“ įranga nėra parduodama ir už pinigus, priešingai nei meniniai kūriniai. Ir tai yra įrankis, kurio unikalumas kompanijai suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi, jo vertę pasakyti labai sunku, nes reikėtų vertinti ne tik įrangos kūrimo kaštus, bet ir panašios įrangos vertę rinkoje ir konkurencinius praradimus, jei ši įranga patektų į kitų kompanijų rankas.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt