Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-11-07
Olialia… Autonominiai automobiliai automatinėse plovyklose išprotėja?

Olialia… Autonominiai automobiliai automatinėse plovyklose išprotėja?
Modernūs automobiliai farširuote prifarširuoti visokiausių saugumo technologijų. Viena jų – autonominio valdymo funkcija. Paprasčiau tariant, važiavimas be vairuotojo veiksmų. Pasirodo, kai autonominis automobilis įrieda į automatinę plovyklą, prasideda keisti ir labai nemalonūs dalykai, rašo Forbes.com. 
 
Bėda ta, kad tokių automobilių jutiklių sistemai besisukantys ir šonus brūžinantys milžiniški šepečiai bei be paliovos srūvantis vanduo tokioms sistemoms neatrodo kaip saugi aplinka – tokiomis sąlygomis autonominio valdymo sistemas ištinka neįtikėtinas šokas, jos išsijungia, o automobilis
 apmiršta.
 
Taip yra todėl, kad jutikliai neskiria kietos sienos nuo minkštų šepečių instaliacijų. Autoniminio stabdymo sistemoms tiek sienos, tiek plovyklų šepečiai atrodo vienodai grėsmingi objektai, susidūrimo su kuriais reikia žūtbūt išvengti.
Automatinių plovyklų darbuotojai nuolat praneša apie tokiose plovyklose beviltiškai įstrigusius automobilius su autonomine vairavimo funkcija. Pranešama, jog kai kurie tokio tipo automobiliai mėgina sprukti iš tokios aplinkos vidury plovimo ir, savaime suprantama, taranuoja plovimo stendą, pajudėdami iš vietos atbuline pavara.
 
Stebina ir tai, kad plovyklų darbuotojai pranešinėja apie incidentus su automobiliais, kuriuose įmontuota automatinio parkavimosi sistema. Šios į plovimą šepečiais reaguoja automobilio "išjungimu" – jis nebesugeba pats išvažiuoti iš plovyklų, todėl susidaro didžiulės laukiančių automobilių eilės. Vairuotojui tenka įjungti laisvą pavarą, išjungti variklį ir su aplinkinių pagalba automobilį išstumti ar ištempti iš plovyklos.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt