Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-09-07
Pasaulyje pristatytas pirmasis visiškai autonominis traktorius

Pasaulyje pristatytas pirmasis visiškai autonominis traktorius
Žemės ūkio technikos kompanija „Case IH“ JAV progresyvių žemės ūkio naujovių parodoje „Farm Progress Show“ pristatė pirmąjį autonominį traktorių, rašo vz.lt. 
 
Pristatytas koncepcinis traktorius neturi kabinos, tačiau kūrėjų teigimu, prie šio traktoriaus galėtų būti jungiami patys įvairiausi žemės ūkyje naudojami padargai, o ūkių darbuotojai galės nuotoliniu būdu stebėti ir kontroliuoti šio traktoriaus darbą - žiniomis dalijasi „Dotnuva Baltic“.
 
Skelbiama, kad kartu su technologijų bendrove „Autonomous Solutions Incorporated“ kurtas traktorius turi 419 arklio galių. Be to, mašinoje įdiegta interaktyvi sąsaja, suteikianti galimybę nuotoliniu būdu stebėti iš anksto užprogramuotas operacijas. Sklypo plotas apskaičiuojamas ir efektyviausi parametrai bei tinkamiausi keliai vietovėje parenkami automatiškai. Radaras ir vaizdo kameros leidžia transporto priemonei pajusti stacionarias arba judančias kliūtis savo kelyje. Ties kliūtimis traktorius sustoja, perspėja apie tai operatorių garso ir vaizdo priemonėmis bei laukia naujos komandos.
Transporto priemonė nedelsiant sustoja nutrūkus GPS ar vietiniam signalui, taip pat paspaudus „Stop“ mygtuką. Traktoriaus valdymo operatorius gali prižiūrėti ir reguliuoti važiavimo kelius kompiuteriu ar kitu skaitmeniniu įrenginiu. Naujojo traktoriaus technologija suteikia galimybę valdyti kelias tokias transporto priemones vienu metu. Sukurti technologiniai patobulinimai padėtų optimizuoti sėjos sąnaudas bei geriau prisitaikyti prie kintančių oro sąlygų.
 
Ši „Farm Progress Show“ parodoje pristatyta naujovė – „Case IH“ ir CNH Pramonės naujovių grupės kūrinys. CNH grupė bendradarbiavo su bekelės transporto priemonių autonominių technologijų lydere kompanija „Autonomous Solutions Incorporated“. Naujojo koncepcinio modelio technologija taip pat gali būti pritaikyta ir standartiniuose traktoriuose, turinčiuose kabinas.
 
„Dotnuva Baltic“ tikisi tokius traktorius atvežti ir į Lietuvą - nors tai dar nėra seirijinės gamybos produktas, tačiau pavieniai modeliai bus prieinami labiausiai inovacijomis besižavintiems ūkininkams.
 
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt