Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-11-25
Pražudysite vaiką, benamį ar šunį? Įdomus testas, verčiantis susimąstyti apie autonominius automobil

Pražudysite vaiką, benamį ar šunį? Įdomus testas, verčiantis susimąstyti apie autonominius automobil
Autonominiai automobiliai turės būti pakankamai tobuli, kad išvengtų susidūrimų ir saugiai pristatytų savo keleivius į kelionės tikslą. Visgi, kai kuriais atvejais išvengti susidūrimų paprasčiausiai neįmanoma. Niekas nekaltins autonominio automobilio, jei jam nepavyks išvengti priešais netikėtai išnirusio sunkvežimio. Tačiau kitais atvejais dirbtinio intelekto sistemoms teks priimti ir etinius sprendimus.
 
Ką, jūsų manymu, turėtų rinktis autonominio automobilio sistemos? 
 
Pavyzdžiui, ką darytų automobilis, jei prieš jį staiga į gatvę išeis keturi pagyvenę žmonės ir susidūrimo bus įmanoma išvengti tik pražudžius vienintelį mašinos keleivį? O kas jei automobilyje yra vaikų?
 
Ar tokius pasirinkimus turėtų nulemti tik potencialių avarijos aukų skaičius ar ir jų amžius, išsigelbėjimo galimybės, santykinė žala visuomenei ir kiti veiksniai? Ar visada automobilio keleiviai yra svarbesni už aplinkui esančius asmenis?
Iš tiesų, nors gali pasirodyti, kad visi šie klausimai nėra tokie jau svarbūs, autonominių automobilių kūrėjai jais tikrai domisi. Dar daugiau, jie įdomūs ir mokslininkams. Pavyzdžiui, Masačusetso Technologijos institutas (MIT) sukūrė etinių dilemų testą, kurį išbandyti galite ir jūs.
 
Jis gana paprastas – jums tereikia pasirinkti, kas žus avarijos metu. Pavyzdžiui, ar turėtų būti pražudyti keturi gyvūnai ar vienas automobilyje esantis senukas. Įdomu ir tai, kad sistema leidžia ir patiems kurti savo etines dilemas.
 
 
 
Skeptikai teigia, kad tokie testai ir pasvarstymai yra tik laiko gaišimas, nes automobiliai visada labiau saugos savo keleivius. Galbūt tai ir tiesa, galbūt, realybėje tokių situacijų pasitaikys labai retai, tačiau pasižiūrėti, kokie keleiviai ir žmonės jūsų manymu yra vertingesni už kitus tikrai įdomu. Ypač dėl to, kad MIT sukurto testo pabaigoje rasite ir savo atsakymų palyginimą su vidutiniu testą sprendusiu žmogumi.
 
„Moral Machine“ pristatymas video siužete:
 
 
Tegul autonominiai automobiliai važinėja saugiai, tačiau etinės dilemos jau seniai kursto žmonių smalsumą ir jas spręsti tikrai įdomu, nes daug sužinome ir apie save.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt