Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-02-21
Septyni būdai kaip sumažinti automobilio kuro sąnaudas

Septyni būdai kaip sumažinti automobilio kuro sąnaudas
Kas nenorėtų, kad automobilis mažiau sunaudotų kiek įmanoma mažiau kuro? Vienas smulkus pokytis galbūt ir nepakeis kuro sąskaitų, tačiau pritaikius kelis patarimus, galėsite sumažinti išlaidas. Autoserviso „BOSCH“ Vilniuje direktorė Loreta Pupiuvienė dalinasi pagrindiniais patarimais, kurie galėtų padėti jums sutaupyti.
 
Rekomendacija Nr. 1: šildymo sistemos naudojimas

Norint sutaupyti, šildymo sistemą vertėtų įjungti tik jau važiuojant automobiliu, nes įjungta šildymo sistema atima iš variklio šilumą ir taip didina kuro sąnaudas. Automobilių serviso vadovė patarė:
 
„Jeigu nesinori važiuoti visiškai šaltame automobilyje, galite įjungti sėdynių šildymą arba bent jau šildymo sistemą naudoti itin mažu pajėgumu“. Šaltas automobilis
 kažin ar ką nors gali džiuginti, tačiau protingai naudodami šildymo sistemą neabejotinai sutaupysite kuro sąnaudų.
 
Rekomendacija Nr. 2: vengti staigaus pagreitėjimo ir stabdymo

Venkite staigaus pagreitėjimo bei, jei įmanoma, staigaus stabdymo. Jeigu galite, stenkitės stabdyti varikliu. Ši paprasta taisyklė, ne tik sumažins kuro sąnaudas, bet ir apsaugos jus kelyje. Ne vienas vairuotojas būtų dėkingas, jei daugiau žmonių vairuotų protingai ir stabdytų ramiai. Juk niekas nenori pakliūti į situaciją, kurioje reikėtų staigiai stabdyti.
 
Rekomendacija Nr. 3: tinkamai pripūstos padangos

Pripūstos padangos iki rekomenduojamo lygio sumažins jūsų kuro sąnaudas bei užtikrins saugumą kelyje. Autoserviso direktorė patarė, kad spaudimą padangose reikėtų tikrinti šaltose padangose. Važiuojant automobiliui, sušyla padangų guma bei taip padidina spaudimą. Todėl sudėtinga tiksliai nustatyti spaudimą, jei padangos vis dar šiltos.
 
Rekomendacija Nr. 4: tvarkingas automobilis

Techniškai tvarkingas automobilis neabejotinai svarbi priežastis, kuri padeda taupyti kuro sąnaudas. Automobilio patikrinimas autoservise modernia įranga galimas už prieinamą kainą. Ši smulki paslauga gali užkirsti kelią ir rimtesniems gedimams. Vis dėlto, svarbu paminėti, jog net ir smulkūs automobilio gedimai padidina kuro sąnaudas.
 
Rekomendacija Nr. 5: lėtesnis važiavimas

Norint sutaupyti kuro, vienas iš geriausių būtų yra tiesiog sumažinti greitį. Vienodas greitis, kuris sumažins apkrovas tenkančias automobilio mazgams. Ypatingai verta vengti staigaus stabdymo bei akseleratoriaus paminą spausti atsargiai. Važiuodami mažu greičiu stenkitės nenaudoti pažemintų pavarų, nes taip kuro sąnaudos didėja. Šis patarimas daugumai greičiausiai ne naujiena, tačiau visuomet galima išbandyti jį praktiškai, nes jis iš tiesų veikia.
 
Rekomendacija Nr. 6: siauresni ratlankiai

Siauresni ratai padeda sutaupyti kuro. Būtent todėl tokie montuojami ant ypatingai ekologiškų automobilių. Tiesa, šiuo patarimu reikėtų naudotis atsargiai - siauresnės padangos nesuteikia tokio gero sukibimo, todėl persistengti su padangų siaurumu tikrai neverta.
 
Rekomendacija Nr. 7: kondicionieriaus naudojimo mažinimas

Kondicionierius neabejotinai naudoja daug kuro sąnaudų. Pasak autoserviso direktorės L. Pupiuvienės: „Nenaudojant kondicionieriaus kuro sąnaudos gali sumažėti net iki 20 procentų“. Šį patarimą verta prisiminti jau atšilus orams. Suprantama, kad karštą vasaros dieną automobilis be kondicionieriaus gali tapti tikra pirtimi. Vis dėlto, jeigu pamiršote papildyti automobilį kuru, kondicionieriaus išjungimas bei lėtesnis greitis gali leisti
 spėti pasiekti degalinę.
 
Keli patarimai kaip suažinti jūsų turimo automobilio kuro sąnaudas
 
 
Būdų kaip sumažinti kuro sąnaudas yra iš tiesų daug. Vairavimas laikantis šių septynių paprastų principų ne tik leis sutaupyti šiek tiek pinigų, bet dauguma iš šių metodų padės ir kelyje jaustis saugiau ir jums, ir jūsų artimiesiems.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt