Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-03-21
Spąstai bepiločiams automobiliams: paprasčiausia dažų linija geriau už ginkluotas užtvaras

Spąstai bepiločiams automobiliams: paprasčiausia dažų linija geriau už ginkluotas užtvaras
Nemažai svarstome autonominių automobilių galimybes, bet kartais įdomiau paklausti, ko jie negali. Technologijos apribojimai ne menkiau svarbūs, nei jos galimybės. Bent jau tai rodo šis nedidukas performansas. 
 
„Autonominių spąstų 001“ prigimtis matoma iš karto. Vienas iš pirmųjų ir svarbiausių save vairuojančioms sistemoms įdiegiamas ar įgaunamų įgūdžių – kelio žymėjimų supratimas. Štai eismo juostos kraštas, šis reiškia tik viešajam transportui ir taksi, ir taip toliau.
 
Atėnuose gyvenantis britų menininkas James Bridle iliustruoja žinių be konteksto ribotumą — šį klausimą ateinančiame dirbtinio „intelekto“ amžiuje nagrinėsime dar ne kartą.
 
Bet kuris dirbtinis protas žino, kad viena iš svarbiausių kelių eismo taisyklių yra niekada nekirsti ištisinės linijos, kurios kitoje pusėje yra brūkšninė linija. Bet jeigu brūkšniai yra šioje pusėje, liniją galima ramiausiai kirsti.
 
Ratas su ištisine linija viduje ir brūkšnine linija išorėje, atrodo kaip tarakonų spąstai bukiems išmaniesiems automobiliams. (Žinoma, tai tiesiog paprastas automobilis, kurį jis atvežė demonstravimui. Tikro išmaniojo automobilio gaudynės per ilgai truktų.)
 
Spąstai neatsitiktinai piešiami druska (tai vadinama „druskos ritualu“); druskos ar pelenų naudojimas dvasių sukvietimo ar sujungimo simbolių kūrimui – itin senas. Žinant šių paslaptingų būtybių veikimą ir valdančias komandas, galima jas pajungti.
 
Čia irgi paprastas simbolis „sustingdo” taikinį vietoje, kur idealiu atveju jis liks kol ateis kūrėjas ir… išgelbės? Arba kol kas nors sulaužys magiškąjį ratą — arba kol kas nors vairuotojo vietoje perims kontrolę iš DI ir paspaus akseleratorių.
 
Įsivaizduokite tolimą ateitį, kur autonominės sistemos užvaldė pasaulį ir žinios apie jų kūrimą ir vidinius procesus prarastos — šie paprasti spąstai tolimiems mūsų vargšams palikuoniams atrodytų kaip stebuklas.
 
Kokius dar triukus galėtume sukurti, kurie priverstų naivų DI stovėti, sustoti kelkraštyje ar dar kaip nors pasidaryti neveikliu? Kaip apsisaugosime nuo jų? Kaip bus vertinami nusikaltimai prieš mechanizuotą DI — sužalojimas ar turto sugadinimas? Laukia keisti laikai.
 
Devin Coldewey
techcrunch.com
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt