Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-08-19
Specialiai sukurtas „Geležinis riteris” sieks pagerinti pasaulio greičio rekordą

Specialiai sukurtas „Geležinis riteris” sieks pagerinti pasaulio greičio rekordą
 „The Iron Knight“ – „Geležinis riteris” yra įspūdingas, pasaulio sunkvežimių greičio rekordui siekti „Volvo Trucks“ technikų, inžinierių ir dizainerių sukurtas unikalus bolidas, turintis net 2400 AG išvystantį variklį ir, beveik nuo standartinės nesiskiriančią, „I-Shift Dual Clutch“ pavarų dėžę su dviguba sankaba. 
 
Naujausia „Volvo Trucks“ filmų serijos premjera apie tai, kaip „Geležiniam riteriui“ sekėsi lenktynių trasoje, jau rugpjūčio 24 d. galėsite pamatyti oficialiame „Volvo Trucks“ „YouTube“ kanale.
 
Sukurti sunkvežimį – pasaulio rekordininką buvo ir sunkus iššūkis, ir svajonių projektas technikos entuziastams. Taip užduotį apibūdina „The Iron Knight“ projekte dirbę specialistai. Nors unikaliame sunkvežimyje buvo panaudoti serijinio „Volvo FH“ jėgos agregatai, siekiant didžiausios įmanomos galios, sunkvežimio variklį teko gerokai modifikuoti.
 
„The Iron Knight“ yra puikus „Volvo Trucks“ kompetencijos ir inovacijų atspindys. Kurdami šį sunkvežimį taip pat siekėme rasti naujų techninių ir dizaino sprendimų. Kai kuriuos iš jų sieksime pritaikyti mūsų serijiniu būdu gaminamuose sunkvežimiuose”, – sakė Claesas Nilssonas, „Volvo Trucks” prezidentas ir generalinis direktorius.
 
Rekordinio sunkvežimio variklis – tai ratų bazėje, o ne tradiciškai priekyje sumontuotas gerokai modifikuotas D13 agregatas su keturiais turbokompresoriais ir vandeniu aušinamu tarpiniu oro aušintuvu, išvystantis net 2400 AG galią bei 6000 Nm sukimo momentą. Supaprastinta elektros instaliacija, elektronikos sistemos bei pakeista programinė įranga yra skirta idealiai suderinti patobulintą variklį su „I-Shift Dual Clutch“ pavarų dėže, kuri skirtingai nuo variklio, nedaug skiriasi nuo montuojamų įprastuose „Volvo FH“ sunkvežimiuose. Vienintelė pavarų dėžės modifikacija – tai sustiprinta sankaba, galinti atlaikyti kur kas didesnį sukimo momentą.
 
 
 „Norint pagerinti pasaulio rekordą, būtinos išskirtinės sunkvežimio savybės. „I-Shift Dual Clutch“ yra pati geriausia galima pavarų dėžė šiai užduočiai atlikti. Keičiant pavaras ji, kaip ir lenktyniniuose automobiliuose montuojami agregatai, nenutrūkstamai perduoda sukimo momentą ratams, todėl „The Iron Knight“ gali didinti greitį net ir aktyviai aukštinant pavaras“, – aiškina Niklas Öbergas, „Volvo Trucks“ bandymų inžinierius.
 
„The Iron Knight“ – tai duoklė „Volvo FH“ modeliui, kuriame puikiai vienas kitą papildo technologija ir dizainas, o atskiros sunkvežimio dalys – nuo priekinių radiatoriaus grotelių iki šoninių aptakų – atlieka tikslią funkciją.
 
„Sunkvežimio kabina pagaminta iš stiklo pluošto ir skirta iki minimumo sumažinti oro pasipriešinimą. Šoniniai aptakai su didelėmis oro įsiurbimo angomis užtikrina pakankamą variklį aušinančio oro tiekimą ir suteikia įspūdingą išvaizdą. Sunkvežimio „The Iron Knight“ dizainas, įkvėptas šiuolaikinio „Volvo FH“, yra patrauklus ir įspūdingas. Tereikia pažvelgti į šią transporto priemonę ir iškart suprasite, kad tai neabejotinai greitas sunkvežimis. Net ir jam stovint vietoje, atrodo, kad jis juda“, – kalbėjo Nigelas Atterbury, vyresnysis „Volvo Trucks“ dizaineris.
 
Vairuojamas lenktynininko Boije Ovebrinko, „The Iron Knight“ bandys pagerinti pasaulio rekordą dviejose – 500 ir 1000 metrų starto iš vietos kategorijose . Nuo rugpjūčio 24 d. filmą apie bandymą pagerinti rekordą bus galima peržiūrėti „Volvo Trucks“ socialinių tinklų paskyrose.
 
„The Iron Knight“ – sunkvežimis, sukurtas rekordui pasiekti
 
– „The Iron Knight“ sveria 4,5 tonos, jame sumontuotas 2400 AG bei 6000 Nm sukimo momentą išvystantis variklis. Jo galios ir svorio santykis yra didesnis nei 0,5 AG/kg.
 
– Ratų bazėje montuojamas variklis yra gerokai modifikuotas D13 agregatas su keturiais turbokompresoriais ir vandeniu aušinamais tarpiniais aušintuvais.
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt