Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-01-23
Švediški greitosios pagalbos automobiliai transliuos sirenos garsą į kitų automobilių garsiakalbius

Švediški greitosios pagalbos automobiliai transliuos sirenos garsą į kitų automobilių garsiakalbius
Karališkojo technologijos instituto (KTH) studentai sukūrė signalinę sistemą, skirtą sumontuoti į pagalbos tarnybų automobilius ir galinčią transliuoti garsą į kitų automobilių audiosistemas. Sistema buvo išbandyta su keliais greitosios pagalbos automobiliais Stokholme, pranešama universiteto puslapyje.
 
Šiuolaikinių automobilių gera garso izoliacija, tad, įjungęs muziką, vairuotojas gali neišgirsti, pavyzdžiui, artėjančio greitosiso pagalbos automobilio signalo. Dėl to vairuotojai pagalbos tarnybų automobiliui gali neužleisti kelio, o sankryžoje jeigu greitukės neišgirdo kitu keliu važiuojantys vairuotojai, gali įvykti susidūrimas. Siekdami sumažinti tokių įvykių tikimybę, švedai pasiūlė greitojoje pagalboje montuoti papildomą įrangą, kuria būtų „permušama“ kitų automobilių garso sistema ir perduodamas skubus pranešimas.
 
Studentai sukūrė įrenginį EVAM, naudojantį nuo praėjusio amžiaus galo egzistuojantį RDS standartą, kuris paprastai naudojamas įspėti vairuotojus apie situaciją keliuose. Planuojama, kad skubios pagalbos automobiliai, kuriuose bus sumontuota sistema EVAM, galės perduoti tekstinius pranešimus ir garsinius signalus automobiliams, esantiems už 10–15 sekundžių kelio nuo skubiosios pagalbos automobilio.
 
Pirmąjį 2017 metų ketvirtį naujoji sistema bus įmontuota keliuose greitosios medicinos pagalbos automobiliuose ir išbandoma reliomis sąlygomis. Sistemos kūrėjų vertinimu, pranešimą bendrai išgirs dviejų trečdalių sistemos veikimo nuotoliu esančių automobilių vairuotojai ir keleiviai.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt