Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2020-07-25
„Tesla“ duoda „Rivian“ į teismą - dėl ko pykstasi garsiausi elektromobilių gamintojai?

„Tesla“ duoda „Rivian“ į teismą - dėl ko pykstasi garsiausi elektromobilių gamintojai?
 
Kalifornijoje įsikūrę elektromobilių gamintojai „Tesla“ ir „Rivian“ tikrai nėra lygūs. Vienas jau yra rinkos senbuvis, kitas - naujokas, kuris vis dar neišleido savo automobilių į gatves. Tai dėl ko šios kompanijos gali nesutarti?
 
Abi kompanijos veikia San Chosė regione. Ši vieta Kalifornijoje yra puikiai tinkama technologinėms kompanijoms, kurioms svarbi efektyvi logistika. Ir čia, žinoma, puikiai įsitektų ir „Tesla“, ir „Rivian“, bet nesutarimų tarp šių kompanijų ir reikėjo tikėtis.
 
„Rivian“ dar negamina elektromobilių, nors markės visureigiai turėtų pasirodyti jau kitais metais. Tačiau „Rivian“ turi stambių investuotojų, tarp kurių yra ir „Ford“ bei „Amazon“. Kompanijos vertė neseniai pasiekė 6 milijardus dolerių - tai yra niekis, palyginti su „Tesla“ verte, kuri viršija 210 milijardų. Ir vis auga - „Tesla“ ką tik pirmą kartą užfiksavo ketvirtą pelningą ketvirtį iš eilės. Tačiau geografinis artumas tarp šių kompanijų reiškia, kad palikus vieną, patogu pereiti į kitą.
 
„Tesla“ nori teistis su „Rivian“, nes įtaria, kad kartu su buvusiais darbuotojais „Rivian“ gavo ir komercinių „Tesla“ paslapčių. „Rivian“ labai aktyviai stengėsi prisivilioti „Tesla“ darbuotojus - tai yra gerai, nes didesnė paklausa padeda žmonėms uždirbti daugiau. Tačiau Elono Musko kompanija įtaria, kad „Rivian“ tokiu būdu bandė įgyti ir informaciją, kuri jai pakenktų. Dar daugiau - skelbiama, kad „Rivian“ ragino naujus darbuotojus su savimi atsinešti kiek įmanoma daugiau informacijos. Ir tai nėra visai legalu.
 
Kompanijos intelektinė nuosavybė, nepriklausomai nuo to, kaip ji lengvai prieinama darbuotojams, yra saugoma. Be to, „Tesla“ darbuotojai turi pasirašyti sutartis, kuriose nurodoma, kad net palikus darbą negalima su savimi konkurentams perduoti ir jautrios informacijos bei komercinių, technologinių paslapčių. Pareiškime „Tesla“ atstovai pabrėžė, kad nieko tokio vilioti konkurentų darbuotojus - problema yra ta, kad „Rivian“ atvirai juos ragina išduoti „Tesla“ paslaptis.
 
„Tesla“ netgi turi įtarimų, kurie trys buvę darbuotojai galėjo perduoti kompanijos paslaptis konkurentams. „Tesla“ tyrėjai net apklausė du iš jų, nors jie visus įtarimus ir neigė. Kaltinimus, žinoma, neigia ir „Rivian“. Elektromobilių startuolis teigia, kad nauji „Rivian“ darbuotojai turi pažadėti, kad į kompanijos sistemą neįves konkurentų intelektinės nuosavybės.
 
Teismas turės išsiaiškinti, kas sako tiesą. Viena vertus, atvirta intelektinės nuosavybės vagystė būtų gana kvailas „Rivian“ žingsnis - tokį nusikaltimą per daug lengva susekti ir jis gali per daug brangiai kainuoti palyginti nedidelei kompanijai. Kita vertus, „Tesla“ technologijos tikrai vilioja mažesnius konkurentus.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt