Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-09-23
Vairuotojų gudrybės: veiksmai, galintys padėti perjungti išmanaus šviesoforo šviesą iš raudonos į ža

Vairuotojų gudrybės: veiksmai, galintys padėti perjungti išmanaus šviesoforo šviesą iš raudonos į ža
Kam patinka kiurksoti nesibaigiančiose automobilių eilėse priešais raudoną šviesoforo signalą. Ar įmanoma ką nors pakeisti? Yra pora dalykų, kuriuos galima bent jau išmėginti. 
 
Youtube kanalo SciShow kūrybinė grupė aiškina, kad šviesoforo signalus perjunginėjant iš raudonos spalvos į žalią, svarbiausi yra du parametrai. Jei šviesoforo signalai junginėjami pagal laiko trukmę, vairuotojui nelieka nieko kito, tik sutelkti kantrybę ir laukti.
 
Tačiau yra ir šviesoforų, kurie veikia vadovaudamiesi aplink sankryžą įrengtais jutikliais. Štai čia šansų šį bei tą pakeisti jau yra.
 
Du dažniausi jutiklių tipai – vaido kameros ir indukcinės kilpos. Vaizdo kameros fiksuoja, kur yra jūsų automobilis.
 Tad jei pariedėsite šiek tiek į priekį, veikiausiai būsite pastebėtas vaizdo kameros, o informacija apie jūsų lūkuriavimą prie sankryžos bus persiųsta eismo srauto reguliavimo sistemai.
Indukcinės kilpos (įprastai jos įrengiamos po kelio danga) eismo srauto reguliavimo sistemai siunčia elektros srovės signalą. Automobiliui sustojus virš tokios kilpos, sistema informuojama, kad ties sankryža yra laukiančiųjų.
 
Žinoma, eismo piko metu šie triukai mažai gelbės. Tačiau jei "išmanieji" šviesoforai raudonai šviečia ir jus stabdo naktį ar tokiu laiku, kai gatvės tuščios, šiuos veiksmus išmėginti tikrai verta. O jei užtaikėte ant automatinio ar beviltiškai "išmanaus" šviesoforo – ką gi, kantrybės, kantrybės ir dar kartą kantrybės.
 
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt