Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-02-15
Visi turėtų pasimokyti - „Audi“ labai paprastai sutaupė apie 110 milijonų eurų

Visi turėtų pasimokyti - „Audi“ labai paprastai sutaupė apie 110 milijonų eurų

110 milijonų eurų yra milžiniški pinigai. Ir nors „Audi“ yra milžiniška kompanija, jai tokia suma yra reikšminga. Būtent tiek automobilių gamintojas pernai sutaupė Vokietijoje – „Audi“ metodų turėtų pasimokyti ir kitos įmonės.
aip „Audi“ pavyko tiek sutaupyti? Viskas labai paprasta – kompanija klausosi savo darbuotojų. Būtent jų pasiūlymai padėjo sumažinti gamybos kaštus. „Audi“ suvokia, kad darbuotojai yra artimiausiai susiję su gamybos procesu. Tiksliau, jie yra jo dalis, todėl jiems lengviau pamatyti sritis, kuriose efektyvumą galima ženkliai pagerinti paprastais sprendimais. Darbuotojai yra skatinami teikti pasiūlymus ir tai daro nuolat. 2018 metais „Audi“ iš savo darbuotojų sulaukė apie 25 tūkstančių pasiūlymų kaip gerinti įmonės veikla – ir tai tik Ingolštato ir Nekarsulmo gamyklose!

Žinoma, ne visi pasiūlymai būna vertingi. Visgi, dauguma iš tiesų padeda. „Audi“ įgyvendino net 13,5 tūkstančius iš jų – daugiau nei pusę. Tai padėjo sutaupyti 109,1 milijoną eurų.

Aišku, visų įgyvendintų naujovių išvardinti net neįmanoma, tačiau keli pavyzdžiai parodo, kaip gamybos srities darbuotojai procesą mato ir vertina geriau. Pavyzdžiui, ant spalvotų plastikinių detalių gamyklose klijuojami BAR kodai, kurie leidžia robotams atpažinti skirtingas detales. „Audi“ darbuotojai pasiūlė kodą įterpti į plastiką dar detalės liejimo metu. Tai yra, lipdukai buvo pakeisti to paties plastiko raštais, kuriuos gali perskaityti naujesni sensoriai. Vien šis patobulinimas padės „Audi“ sutaupyti apie 21 tūkstantį eurų per metus. Darbuotojai nuolat susiduria su sritimis, kurias galima patobulinti
©„Audi“ nuotraukaPora dažymo cecho darbuotojų pastebėjo, kad dažai dažnai užsakomi neatsižvelgiant į tuo metu populiariausias spalvas. Pagerinęišskirtinių, retų spalvų dažų užsakymo procesą, darbuotojai sugebėjo „Audi“ kompanijai sutaupyti 280 tūkstančių eurų per metus. Ir panašių pasiūlymų „Audi“ įgyvendino 13,5 tūkstančius!

Daugiau nei 8 milijonai eurų iš sutaupytų pinigų buvo skirti specialioms premijoms. Programa bus tęsiama, todėl vertingų pasiūlymų „Audi“ tikisi sulaukti ir toliau. Kuomet gamyba tampa vis labiau automatizuota, o „Audi“ vis didesnį dėmesį skiria elektromobiliams, pats gamybos procesas dažnai nėra visiškai ištobulintas – tam tiesiog nėra laiko. Pramonės inžinieriams ir gamyklų vadovams sunku laiku pastebėti problemas, o štai darbuotojai gamyboje dalyvauja kasdien yra. Todėl jų pasiūlymai ir yra tokie vertingi.

Darbuotojų pasiūlymų „Audi“ sulaukia ir kitose gamyklose. Dėre ir Briuselyje pernai kompanijai taip pavyko sutaupyti daugiau nei 34 milijonus eurų.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt