Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-07-21
„Atieva Edna“ – išprotėję 900 AG elektriniai „mikriukai“

„Atieva Edna“ – išprotėję 900 AG elektriniai „mikriukai“
 Apie bendrovės „Atieva“ elektromobilius girdėję tikrai nedaugelis. Ir nors visi elektromobiliai važiuoja beveik be garso, retas kuris susipažinęs su šio prototipo fokusais teigs, kad „Atieva“ jam nėra girdėta. O kaipgi kitaip. Juk išprotėjusių „Atieva“ „mikriukų“ ratus suka 900 „arklių“, o nuo 0 iki 100 km/val. toks „mikriukas“ šauna per 3,08 s. Ate-ate, „Ferrari California T“ ir „Tesla Model S“.

„Atieva“ prototipai projektuojami Silicio slėnyje. Iš esmės jie kuriami ant „Mercedes-Benz Metris“ miniveno bazės. Ir nors patikėti tokiais bendrovės „Atieva“ pareiškimais sunku, vis dėlto filmuoti kadrai išsklaido visas abejones.
 
Filmuotoje medžiagoje labai aiškiai įamžinta, kaip bandomasis „Atieva“ prototipas traukos lenktynių tiesiojoje pašeria dulkėmis tiek „Ferrari California T“, tiek „Tesla Model S“. O juk nė vienas iš pastarųjų automobilių tikrai nėra lėtas ir silpnas. „Ferrari“ ratus suka 553 AG, o „Teslos“ – net 762 AG galios agregatai.
Ir ką? Iš kur toks mutantas išlindo? Ar gali santykinai nedidelio startuolio entuziastai sukurti žaisliukus, savo techninėmis charakteristikomis lenkiančius milijardus vartančių koncernų flagmanus?
 
„Atieva“ gimė pasitinkant 2007-uosius. Pirmąją tų metų dieną bendrovę įkūrė Samas Wengas, Bernardas Tse ir Sheaupyngas Linas. Pagrindinis investuotojas buvo „Venrock“ – Rockefellerių šeimos dukterinė bendrovė.
 
Iš pradžių „Atieva“ užsibrėžė tikslą kurti savo baterijų paketo technologiją. Bendrovės inžinieriai greitai perprato „Tesla“ ar „Oracle“ pasiekimus ir juos savaip interpretavo. 2013-ųjų pabaigoje „Atieva“ Amerikoje jau buvo užregistravusi daugiau kaip 50 savo patentuotų išradimų ar patobulinimų. O „Atieva“ baterijų paketais buvo „pabalnoti“ keletas motociklų, sedanų, minivenų ir net autobusų.
 
2014 m. „Atieva“ iš investuotojų sulaukė tiek lėšų, kad galėjo žengti į kitą etapą. Bendrovė ėmė samdyti automobilių pramonėje dirbusius kvalifikuotus specialistus – dizainerius, programuotojus, inžinierius. Kompanija išsikėlė tikslą sukurti tikrą automobilį, kurio ratus suktų vien elektra.
 
Taip praėjusią savaitę „Atieva“ pristatė pirmąjį savo prototipą, pramintą „Edna“.
 
Tam tikra prasme tai yra „Mercedes-Benz Metris“ vienatūris, kurį vokiečiai sukūrė ramiam, nerėksmingam šeimyniniam važinėjimui iš taško A į tašką B. Tačiau „Atieva“ protai vienatūrį perkūrė iš esmės. Tiksliau – įmontavo jame ypatingą baterijų paketą, kuris disponuoja 87 kWh energijos, tačiau sugeba išgauti net 900 AG.
 
Baterijų paketą sudaro du elektriniai motorai. „Atieva“ kol kas nekonkretizuoja, kiek kilometrų gali nuvažiuoti šis prototipas vienu įkrovimu, tačiau sako, kad „kur kas daugiau už įprastinę šiuolaikinę elektromobilių normą“.
 
Ką gi, lieka tik apsišarvuoti kantrybe, luktelėti ir pamatyti, į ką visa tai išaugs ar transformuosis. O kad laukti būtų smagiau, siūlome pažiūrėti pirmuosius „Atieva“ prototipo pasirodymus.
 
Daugiau apie Ferrari California, 2009 - 2018
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt