Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-08-21
„Discovery“ skuba į pagalbą: „Land Rover“ sukūrė laboratoriją ant ratų tyrimams afrikoje

„Discovery“ skuba į pagalbą: „Land Rover“ sukūrė laboratoriją ant ratų tyrimams afrikoje
„Land Rover Discovery“ savo trisdešimties metų jubiliejų pasitinka dirbdamas. Naujos kartos „Discovery“ virto mobiliaja laboratorija, aplankiusia atokius Afrikos regionus. Projektą finansavo „Land Rover Bursary“ iniciatyva. 

Mobiliojo maliarijos tyrimų projekto komanda aplankė 4 šalis ir sėkmingai išbandė visureigyje įrengtą laboratoriją, leidžiančią atlikti genų sekos tyrimus sunkiai pasiekiamose vietose. Mokslininkų komanda, atvykusi į atokius kaimus, galėjo surinkti reikalingus DNR mėginius, juos ištirti ir gauti tyrimų rezultatus vos per kelias valandas. Įprastu būdu toks procesas užtrukdavo kelias savaites. 

Mobiliają laboratoriją įrengė „Land Rover“ padalinys „Special Vehicle Operations“ (SVO) ir mokslininkų komanda, vadovaujama daktaro George‘o Busby. Mokslininkai įveikė 7350 km  Namibijos, Zambijos, Tanzanijos ir Kenijos keliais bei  bekele. „Land Rover Bursary“ stipendijų fondas šiame projekte bendradarbiavo su Karališkąja geografijos draugija.  


„Kasmet maliarija sukelia sunkių pasekmių milijonams žmonių visame pasaulyje. „Jaguar Land Rover“ siekia išnaudoti technologijų teikiamas galimybes ir padėti specialistams, sprendžiantiems problemą vietoje. Mes didžiuojamės unikaliu automobiliu, kurį sukūrė ir pagamino mūsų SVO komanda ir kuris įrodė savo tinkamumą sunkiausiomis sąlygomis“, - sakė Steve‘as Iley, „Jaguar Land Rover“ medicinos padalinio vadovas. 

Talpioje, 1173 litrų tūrio „Dicovery“ bagažinėje sutilpo mobilios genų sekos tyrimų laboratorijos įranga, pavyzdžių saugojimo šaldytuvas, specialiai sukonstruota spinta įgulos daiktams ir akumuliatorius elektros prietaisams. Visureigis taip pat aprūpintas išskleidžiama dviguba stogine nuo saulės, pirmosios pagalbos rinkiniu, gerve, smėlio/purvo pavažomis, papildoma bagažine ant stogo ir galingais LED žibintais. 

„Discovery“ pasirodė esąs puikus darbo įrankis. Jis lengvai įveikė visas kliūtis ir puikiai tiko laboratorijos vaidmeniui. Be šio projekto mes negalėtumėm pasiekti atokiausių vietovių ir surinkti DNR pavyzdžių, kuriuos mes naudojame kuriant efektyvią maliarijos prevencijos programą“, - pažymėjo grupės vadovas G.Busby.  


Maliarija yra trečioji pagal mirčių skaičių užkrečiamoji liga pasaulyje, o 90 proc. jos atvejų registruojama Afrikoje. Skirtingose žemyno vietose pastebimas skirtingas ligą sukeliančių parazitų atsparumas vaistams ir ligos sukėlėjus pernešančių uodų atsparumas insekticidams, todėl genetiniai tyrimai yra vienas iš būdų gauti svarbios informacijos ir kurti efektyvesnius kovos su liga būdus. Viena iš esminių sėkmės sąlygų – kova su ligos sukėlėjais ir pernešėjais. 

„Discovery“ laboratorija kelyje buvo du mėnesius. Per tą laiką pavyko ne tik surinkti daug vertingos informacijos, bet ir apmokyti žmones naudotis naujausiomis technologijomis. 

Įkvėptas projekto sėkmės, koncernas jau paskelbė šių metų „Land Rover Bursary“ stipendijos gavėjus. Jais tapo vien iš moterų sudaryta komanda, kuri lankysis Rytų Afrikos kaimuose ir rinks informaciją apie faktorius, kurie galėtų padėti ūkininkams kovoti su pasėlius niokojančiais parazitais. 

Taip pat jau pradėtos priimti paraiškos 2020 metų stipendijai gauti. Tiesa, šįkart jų laimėtojai savo ekspedicijoje galės naudoti naujos kartos „Land Rover Defender“, kuris debiutuos Frankfurto automobilių salone. Paraiškos priimamos iki lapkričio 30 dienos. 
 
Daugiau apie Land Rover Discovery, 2017 - dabar
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 5000 skelbimų, virš 7000 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1600 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© Autoasas.lt 2007-2021

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk CVkodas.lt