Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-12-22
Norite pabėgti nuo šventinio šurmulio? Trobelė bagažinėje!

Norite pabėgti nuo šventinio šurmulio? Trobelė bagažinėje!
„Land Rover“ inžinieriai sugalvojo kaip išnaudoti kompaktiškojo visureigio „Discovery Sport“ galimybes. Jiems kilo idėja – sukurti kilnojamą bei lengvai sukonstruojamą Kalėdinę trobelę. Jaukus namukas, kurį galima vežtis su savimi – puiki alternatyva tiems, kas mėgsta pabėgti nuo triukšmingo šventinio šurmulio ir šventes praleisti dviese gamtoje.

3,5 kvadratinių metrų ploto Kalėdinės trobelės konstrukcija lengvai telpa į kompaktišo visureigio „Land Rover Discovery Sport“ bagažinę. Viduje miegoti išsiteks du žmonės, o jų miego nesutrukdys net minusinis (-20°C) šaltis lauke. 

 
Ruošdama namelį, kuriame norėtų apsilankyti ir pats Kalėdų senelis, „Land Rover“ inžinierių komanda kruopščiai išnaudojo visas automobilio salono ertmes, kad į jas pridėtų kuo daugiau mažmožių, be kurių neįsivaizduojama šventinė nuotaika. Net salono daiktadėžė, puodelių laikikliai ir durų lentynos sklidinai buvo užpildyti riešutais, sausainiais, pyragaičiais bei šventinėmis dekoracijomis.
 
Namelio konstrukcijų atsparumą šalčiui išbandyti buvo pakviestas alpinistas Kenton Cool, į Everestą kopęs net 12 kartų. Jis išbandė trobelę, kuri buvo patalpinta į „Land Rover“ šaltojo klimato kamerą. Po šio testo statinys buvo išrinktas, sudėtas į bagažinę ir išgabentas į itin slaptą vietą šaltose dykrose.

 
„Spartus gyvenimo tempas žmonėms vis dažniau sukuria norą „atsijungti“. Toks poilsio nuo visa ko būdas – yra spontaniška išvyka į gamtą, kur niekas neįkelia kojos. „Land Rover“ sukurta išmanaus dizaino bei konstrukcijų, neįtikėtinai tvirta trobelė gali būti pritaikyta bet kokiame pasaulio taške“, –  sakė Kenton Cool.
 
„Land Rover Discovery Sport“ pardavime – jau du metus. Ir visą tą laiką jis buvo geriausiai parduodamas „Land Rover“ modelis. Vien per šiuos metus parduota 100 tūkst. vienetų. Sukurtas aktyviam gyvenimo būdui, jis pasižymi turtinga bagažo talpa ir įvairia sėdynių konfigūracijų (5+2) galimybe. Kuriant automobilį, didžiausias dėmesys buvo skirtas užtikrinti pakankamai vietos keleivių galvai ir pečiams, kojoms ir keliams. 

 
„Norėjome sukurti namuką Kalėdų seneliui pagal „Land Rover“ stilių. Kompaktiškas, erdvus bei universalus „Discovery Sport“ šiam projektui puikiai tiko. Automobilio sėdynes galima sulankstyti tiesiog paspaudus mygtuką ir sukurti plačią bei kvadratinę bagažinės erdvę. Be to, jame pilna paslėptų saugojimo vietų, kurias galima puikiai išnaudoti susidėti daiktams“, – sakė Helen Ali, automobilių talpos komandos vadovė.

 
Kuriant trobelę, pirmiausia buvo sukurtas virtualus jos modelis – inžinieriai norėjo maksimaliai išnaudoti automobilio bagažinę. Tuomet, bendradarbiaujant su architektų komanda iš Danijos, buvo pastatytas namukas iš tvarios, tačiau gamtą tausojančios medžiagos. Statinys remiasi ant keturių 212 mm daniškos pušies medinių statramsčių. To paties medžio yra ir grindys, o šonai bei stogas pagaminti iš lapuočių medžių faneros lakštų. Prie gamtovaizdžio prisitaikančiai stogo bei sienų dangai gaminti panaudotos raudonojo kedro skiedros.

 
Kampuota konstrukcija suteikia statiniui savitą formą bei neįprastą siluetą. Plačias, įstiklintas ir horizontaliai atsidarančias trobelės duris, pro kurias matosi nepakartojamas kraštovaizdis, sukurti įkvėpė panoraminis automobilio stogas. Ant namelio stogo įmontuotos saulės baterijos, o apšvietimas bei virdulys gali būti prijungti prie automobilio 12 V elektros lizdo.
 
Kaip buvo kuriama Kalėdų senelio trobelė, galite pasižiūrėti čia: 
 
Daugiau apie Land Rover Discovery, 2017 - dabar
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt