Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-10-19
Elektrinis „Renault ZOE“ automobilis jau Lietuvoje

Elektrinis „Renault ZOE“ automobilis jau Lietuvoje
„Renault“ atstovai Lietuvoje „Sostena“ savo salonuose siūlo išbandyti naująjį elektromobilį „ZOE“, kuris vienu įkrovimu gali nuvažiuoti net iki 400 kilometrų. Tai yra vienas geriausių rodiklių elektromobilių segmente, kuriame „ZOE“ išsiskiria ir ypač konkurencinga kaina.

Pasauliui sparčiai keičiantis ir tobulėjant, o technologijoms į priekį lekiant nebe septynmyliais, o visais tūkstantmyliais žingsniais ekologiškieji elektromobiliai mūsų keliuose jokia naujiena. Vis dėlto vidaus degimo variklis dar smarkiai karaliauja, nes elektrinis konkurentas daugeliui atrodo labiau ateitis nei dabartis. Pagrindiniai skeptikų argumentai – didelė kaina ir pernelyg trumpas vienu įkrovimu įveikiamas atstumas.
 
Važiuoja ilgiau

Europoje elektromobilių pionieriumi vadinamas prancūzų gamintojas „Renault“ neseniai pateikė smarkiausią argumentą visiems skeptikams – antrosios kartos „ZOE“. Pasak atstovų, dėl naujos elektromobilio baterijos „Z.E 40“ vienu įkrovimu nuvažiuojamas atstumas pailgėjo kone dvigubai. Dabar kartą įkrovus „ZOE“ galima nuvažiuoti net iki 400 kilometrų (remiantis NEDC metodika), o tai puiki žinia tiems, kurie vis dar abejojo, ar elektromobiliu įmanoma keliauti didesnius atstumus, bei tiems, kurie apskritai negalėjo peržengti psichologinio barjero ir patikėti, kad elektromobilis gali būti tinkamas ilgesnėms savaitgalio kelionėms. Be to, baterijos talpa padvigubinta išvengus didelio svorio ir gabaritų didinimo. Kitaip sakant, naujosios baterijos dydžio ir talpos santykis šiuo metu geriausias rinkoje.

 
Išmėginus „ZOE“ realiomis vairavimo sąlygomis galima tvirtinti, kad kartą įkrovus automobilį šiltuoju metų laiku tikrai galėsite nuvažiuoti daugiau nei 300 kilometrų, o šaltuoju – per 200 kilometrų. Tiesą pasakius, 80 procentų europiečių kasdienių kelionių atstumas tarp namų ir darbo nesiekia 60 kilometrų, tad kartą įkrovus, be vargo galite riedėti visą standartinę penkių dienų darbo savaitę.
 
Greitasis įkrovimas

Elektroninė akumuliatoriaus valdymo sistema optimizuoja važiuojančio „ZOE“ energijos naudojimą, o nauja oro cirkuliacijos sistema palaiko nuolatinę akumuliatorių temperatūrą – taip užtikrinamas ekonomiškumas, kai elektromobiliu naudojamasi labai karštu arba labai šaltu oru.
 
„ZOE“ automobiliuose įdiegta „Renault“ patentuota „CaméléonTM“ įkrovimo sistema leidžia prisitaikyti prie įvairių Europoje egzistuojančių įkrovimo stotelių. Vos per 30 minučių akumuliatorių galima įkrauti tiek, kad būtų galima nuvažiuoti papildomus 80 kilometrų. O naudojant greitojo įkrovimo funkciją, per tą patį laiką automobilis paruošiamas 120 kilometrų kelionei. Kraunant greituoju režimu visiškai baterija įkraunama per 65 minutes.
 
Tylus ir greitas

Pasak gamintojų, prie vidaus degimo variklių pripratusius vairuotojus be abejonės nustebins tylus „ZOE“ variklio darbas. Vairuojant jo visiškai nesigirdi, taip pat nejuntamos vibracijos, tad, rodos, variklis visai neegzistuoja. Be to, kartą pajautus, ką reiškia elektrinio variklio dinamika, kai automobilis iš vietos iki 50 km/val. šauna vos per 4 sekundes, iš jo išlipti tikrai nesinorės. Pasiekus 40–75 km/val. greitį salone girdimas vos 60–65 decibelų garsas. Tai 2–3 kartus tyliau nei standartiniame vidaus degimo variklio automobilyje.

 
Dar viena naujovė – pastovią temperatūrą palaikanti kondicionavimo sistema. Įsivaizduokite, kad žvarbią žiemą vos įsėdus į automobilį jame jau nustatyta 21 °C temperatūra – kas gali būti geriau? Nebent tai, kad automobilyje įdiegtas dar ir toksinių medžiagų sensorius bei oro jonizatorius – juk gera sveikata visada svarbiausia.
 
Skatinamosios lengvatos

Prie elektromobilių populiarinimo smarkiai prisideda ir įvairių Lietuvos miestų savivaldybės, ypač sostinės. Štai Vilniuje įrengtos išskirtinai elektromobiliams ir greitiesiems autobusams skirtos eismo juostos – puiki galimybė išvengti transporto spūsčių piko metu. Ne ką mažiau naudinga ir tai, kad didžiųjų Lietuvos miestų ir Trakų savivaldybių administruojamose stovėjimo aikštelėse elektromobilius galima laikyti nemokamai. Be to, šiandien tiek greitojo, tiek įprasto įkrovimo stotelėse už įkrovimą mokėti nereikia nė cento. Tiesa, reikėtų pasidomėti kiekviename mieste galiojančiomis taisyklėmis.
 
Ko gero, apie elektromobilių, ypač „ZOE“, privalumus būtų galima kalbėti valandų valandas, tačiau geriau kartą patirti ir pamatyti nei 100 kartų išgirsti. „ZOE“ išbandyti galima „Sostena“ salonuose, kur jo kaina nuo 28 000 € su PVM, o tai, ko gero, geriausias kokybės ir kainos santykis rinkoje.
 
Daugiau apie Renault Zoe, 2012 - 2019
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt