Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-06-01
Įdomus eksperimentas atskleidė tiesą: štai kokį atstumą Model Y gali nuvažiuoti tempdamas 1360 kg

Įdomus eksperimentas atskleidė tiesą: štai kokį atstumą Model Y gali nuvažiuoti tempdamas 1360 kg
Elektromobilių tarp įkrovimų nuvažiuojamas atstumas yra labai svarbus. Jis labai domina potencialius elektromobilių pirkėjus. Tačiau įprastai gamintojų pateikiami duomenys yra labai optimistiški ir neinformatyvūs, ypač turint omenyje, kad elektromobiliai tik dabar pradeda rimtai plisti.
 
Kai prie savo benzininio automobilio kabinate priekabą su valtimi, jūs žinote, kad degalų sąnaudos tikrai bus žymiai didesnės. Tikėtina, kad net galėtumėte nuspėti, kiek papildomų degalų pareikalaus jūsų automobilis. Bet elektromobiliai yra visiškai kita istorija. Kaip susitraukia jų tarp įkrovimų nuvažiuojamas atstumas? Ar jie vis tiek yra praktiški ilgose kelionėse, turint omenyje, kad įkrovimo laikas nėra labai trumpas? 
 
Iš tikrųjų, „Tesla Model Y“ puikiai tinka tempimui. Vos prijungus priekabą, automobilis automatiškai pereina į tempimo režimą. Pasikeičia kai kurie automobilio parametrai, kad elektromobilis išliktų stabilus ir su papildomu svoriu. Be to, tempiant priekabą „Model Y“ neleis įjungti autopiloto.
 
Vairuotojas jautė, kad „Model Y“ yra labai stabilus. Žemas svorio centras, greita akceleracija, stabdymas varikliais - „Model Y“ yra puikus įrankis tempti. O kaip dėl nuvažiuojamo atstumo?
 
254 km kelionę „Model Y“ pradėjo su 98 % baterijos resurso. Visos kelionės metu naudota klimato kontrolė, vairuotojas nesistengė visomis priemonėmis tausoti baterijos resursus. Prieplauka buvo pasiekta su 29 % likučiu.
 
„Model Y“ savininkas skaičiuoja, kad 1360 kg krovinys stipriai apkarpė elektromobilio nuvažiuojamą atstumą - maždaug perpus. Tačiau turint omenyje elektros ir benzino kainas, „Model Y“ šią kelionę įveikė gerokai pigiau. 

Foto: „Tesla Model Y“ ©Kevauto (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org
Daugiau apie Tesla Model Y, 2020 - dabar technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt