Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-08-20
Istorijos pabaiga – pirmasis pasaulyje saulės kelias patyrė epinį fiasko

Istorijos pabaiga – pirmasis pasaulyje saulės kelias patyrė epinį fiasko
2016-aisiais Prancūzija pristatė 1000 metrų ilgio kelio atkarpą, padengtą 2880 fotovoltiniais skydeliais. Visas pasaulis į šį eksperimentą žvelgė su dideliu susidomėjimu, bet kaip praneša prancūzų laikraštis „Le Monde“, po trejų metų eksperimentų prieita akivaizdaus verdikto – bandomasis projektas pasirodė esąs absoliuti katastrofa. 
 
Kaip teigia „Le Monde“, fotovoltiniai skydeliai, kuriais buvo padengtas maždaug 2800 m2 kelio plotas, „neatpažįstamai suprastėjo“.
 
Šie skydeliai visiškai prarado pradinę savo išvaizdą ir nuo kelio tiesiog pradėjo atsilupti. Štai, kaip skydeliai atrodė saulės kelio atidarymo metu (foto) ir štai kaip dalis šių skydelių atrodo dabar (foto).
 
Šioje kelio atkarpoje taip pat buvo įvesti greičio apribojimai iki 70 km/h. To buvo imtasi dėl to, kad kai transporto priemonė važiuoja per šiuos skydelius, kyla didelis triukšmas. Tad siekiant apsaugoti netoli kelio gyvenančius žmones buvo imtasi šių greičio apribojimų.
Saulės kelias taip pat niekada per dieną nepagamino 767 kWh elektros energijos, kaip buvo prognozuojama šio kelio atidarymo metu. Tiesą sakant, geriausiu atveju kelias sugebėdavo pagaminti tik pusę tos prognozuotos energijos.
 
Panašu, kad šis projektas buvo pasmerktas nuo pat pirmosios dienos. Kaip praneša „Daily Caller“, 75 proc. fotovoltinių skydelių buvo sulaužyti dar prieš juos sumontuojant ant šio kelio atkarpos 2016-aisiais metais. Kyla akivaizdžių klausimų dėl kokybės ir ar pasirinktas sprendimas buvo tikrai pats teisingiausias. Juolab, kad projektas kainavo 5 milijonus eurų.
 
Pasak „Business Insider“, pati saulės kelio idėja dar nėra mirusi. Štai Nyderlanduose esantis saulės dviračių takas pasirodė žymiai geriau. Netgi pagamino energijos daugiau, nei buvo planuotą. Taip pat šiuo metu šalia Amsterdamo Schipholio oro uosto yra testuojamas dar vienas saulės kelias.
 
O Amerikos kompanija „Solar Roadways“ tikisi paversti greitkelius išmaniais ir tam panaudoti saulės fotoelementus, jutiklius ir LED įspėjamąsias šviesas. Tad galbūt saulės kelio idėja dar visiškai ir nenumirė.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt