Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-02-18
„Mirai“ yra ne šiaip neteršiantis - tai aplinkos orą valantis automobilis. Kaip tai įmanoma?

„Mirai“ yra ne šiaip neteršiantis - tai aplinkos orą valantis automobilis. Kaip tai įmanoma?
„Toyota Mirai“
©Tokumeigakarinoaoshima (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org

Elektromobiliai neteršia aplinkos - jie net neturi išmetimo sistemos. „Toyota Mirai“ irgi yra elektromobilis, nors elektrą jis sau gaminasi pats naudodamas vandenilio kuro elementą. Iš šio automobilio išmetimo sistemos į aplinką keliauja tik vandens garai. Tačiau „Toyota“ teigia, kad „Mirai“ yra švaresnis nei atrodo. Gamintojas teigia, kad „Mirai“ yra neigiamų emisijų automobilis.
 
Ir taip, elektromobilių poveikis aplinkai nėra visiškai nulinis. Juk elektrą irgi teikia kažkaip gaminti. Tačiau šiuo atveju kalbame tik apie tiesiogines emisijas, kurių elektromobiliai tiesiog neturi. Tai labai svarbu didžiausiuose miestuose, kenčiančiuose nuo vietinės oro taršos.
 
„Toyota Mirai“ oro neteršia. Tiesą sakant, gamintojas teigia priešingai - „Mirai“ orą valo. Ir nors tai skamba kaip marketinginė nesąmonė, iš tikrųjų nesunku suprasti, kodėl gatvėse, kuriomis pravažiuoja „Mirai“, yra bent šiek tiek švaresnės.
 
„Mirai“ turi vandenilio kuro elementą. Iš kelių „Mirai“ degalų bakų atkeliaujantis vandenilis jame susijungia su deguonimi iš aplinkos oro. Taip sukuriama elektros energija, kurią automobilis naudoja savo kelionėms, ir vanduo, kuris grąžinamas į aplinką. Tam, kad vandenilio kuro elementas dirbtų efektyviai, jam reikia skirti švarų orą. Taigi, „Mirai“ filtruoja orą, kuriuo kvėpuoja. 
 
Pakeliui į „Mirai“ kuro elementą orą filtruojamas PM2.5 dalelių filtru, tada elektrostatiniu popieriumi ir dar vienu cheminiu filtru. Tai yra būtina tam, kad kuro elementas tarnautų ilgai ir patikimai, nes reakcijoje dalyvauja tik deguonis ir oras. Kietosios dalelės tiesiog liktų vandenilio kuro elemente, trumpindamos efektyvų jo gyvavimo laiką.
 
Tai viskas taip gražu - „Mirai“ išvalys miestų orą? Na, ir taip, ir ne. Taip, automobilis filtruoja orą. Ir ne, nes šiuo metu didžioji vandenilio dalis nėra gaminama labai švariai. Be to, „Mirai“ automobiliai yra reti, nuvažiuoja nedaug ir sunaudoja nedaug oro. Kitaip tariant, tai vis tiek yra marketingo kalba.
 
Be to, galima spėti, kad pačiuose nešvariausiuose pasaulio miestuose „Mirai“ nesijaus labai patogiai - savininkams tuos filtrus reikės keisti dažniau.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt