Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-11-23
Naujasis elektrinis vilkikas pristatytas garsiai, bet Lietuvoje jo dar teks palaukti

Naujasis elektrinis vilkikas pristatytas garsiai, bet Lietuvoje jo dar teks palaukti
 Šį ankstyvą penktadienio rytą Lietuvos laiku transporto verslo pasaulį apskriejo ilgai laukta prezentacija – „Tesla Motors“ Los Andžele (JAV) pristatė elektrinį vilkiką. Paskui šią naujieną netrukus atkeliavo dar viena žinia – Lietuvoje registruota UAB „Girteka“ pranešė viena pirmųjų pasaulyje įsigijusi šią elektra varomą sunkiasvorę transporto priemonę.

Galės įveikti net 800 kilometrų
 
Nors elektromobiliai mūsų keliuose jau seniai jokia naujiena, tačiau sukurti gerą elektrinį sunkvežimį ne taip jau ir paprasta. Gal dėl to garsus elektromobilių gamintojas „Tesla Motors“ ne kartą atidėliojo savo pirmojo elektrinio vilkiko pristatymą, nes norėjo, kad šį transporto priemonė būtų maksimaliai patvari ir praktiška.
 
Gausiai susirinkusiai smalsuolių miniai du skirtingo dydžio elektrinius vilkikus pristatė pats , „Tesla Motors“ vadovas Elonas Muskas. Kalbėdamas apie skirtumus tarp dyzelinu varomo vilkiko. E. Muskas pažymėjo, jog be priekabos varomas elektrinis vilikas iki 96 kilometrų per valandą greitį išvysto per penkias sekundes. Tuo tarpu 36 tonas sveriantį krovinį vežanti transporto priemonė tokį greitį pasiekia per 20 sekundžių. Elektra varomas vilkikas į 5 procentų statumo įkalnę pakyla palaikydamas 104 kilometrų per valandą pagreitį, kai tuo tarpu dyzelinu varomas vilikas tą patį padaro važiuodamas apie 72 kilometrus per valandą greičiu.
 
E. Muskas pažadėjo, kad elektrinio sunkvežimio eksploatacinės išlaidos bus 20 procentų mažesnės, nei tą patį atstumą važiuojant su įprastu dyzelinu varomu vilkiku. Tačiau bendrovės vadovas neatmeta ir „blogiausio scenarijaus“ – tai yra gali būti ir taip, kad eksploatacija kainuos lygiai tiek pat, kaip ir dyzelinu varoma transporto priemone.
 
Elektrinis vilkikas turės keturias elektrines jėgaines, o su viena įkrova galės greitkeliais įveikti net 800 kilometrų („Semi“ vilkiko versija vienu įkrovimu galės įveikti 480 km). Vairuotojai neužtruks ir pakraudami baterijas – per pusvalandį jos įsikrauna tiek, kad vėl galėtų įveikti apie 640 kilometrų.
 
Dviejų metrų aukščio vairuotojo kabinoje sėdynė įrengta per vidurį, todėl nereikės gaminti atskirų modelio variantų šalims, kuriose eismas vyksta kita kelio puse.
 
„Girteka“ naujojo vilkiko lauks mažiausiai porą metų
 
Kiek kainuos naujasis elektrinis vilkikas „Tesla Motors“ kol kas neatskleidžia, tačiau jau priima išankstinius užsakymus. Tuo netruko pasinaudoti ir Lietuvoje registruota bendrovė „Girteka“, pasigyrusi, kad elektrinį vilkiką rezervavo viena pirmųjų pasaulyje. Bendrovės marketingo vadovė Neringa Rimšelienė taip pat negalėjo pasakyti, kiek iš viso atsieis naujasis pirkinys, tačiau neslėpė, kad rezervacijos mokestis – 5000 JAV dolerių. „Šio įvykio laukėme jau seniai, todėl iš karto po pristatymo rezervavome naująjį elektrinį vilkiką, nes jie – transporto rinkos ateitis“, – sakė bendrovės atstovė, pridurdama, kad ateityje „Girteka“ planuoja įsigyti ir daugiau elektra varomų vilkikų.
 
N. Rimšelienė teigia, kad „Girteka“ planuoja pirmuosius elektra varomus vilkikus pas klientus išridenti po 2-3 metų ir tikisi, kad iki to laiko beveik nebeliks kliūčių kelyje prireikus pakrauti baterijas. „Manome, kad tuomet, kai turėsime „Tesla“ vilkiką Lietuvoje, pakrovimo stotelių bus pakankamai tiek visoje Europoje, tiek ir Skandinavijos regionuose, kur mes vežame krovinius. Jau dabar Ispanijoje „Tesla supercharge“ pakrovimo stotelių yra 15, o planuojama atidaryti dar 21. Norvegijoje šiuo metu veikia 37, planuojama atidaryti dar 7-ias“, – pasakojo N. Rimšelienė.
 
Taigi, kol kas naujasis gaminys tik garsiai pristatytas, o jo laukti keliuose prireiks dar mažiausiai dvejus metus.
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt