Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-09-21
Naujieji „Scenic“ ir „Grand Scenic“

Naujieji „Scenic“ ir „Grand Scenic“
Praėjus dvidešimčiai metų po to, kai buvo sukurtas pirmasis pasaulyje kompaktinis vienatūris – „Scénic“, pelnęs Europos „Metų automobilio 1997“ titulą ir iki šių dienų parduotas beveik penkių milijonų automobilių tiražu, „Renault“, kurdama ketvirtosios kartos modelį, iš pagrindų peržiūrėjo savo pasiūlymus šiame segmente.

2016 metų kovo mėnesį vykusioje Tarptautinėje Ženevos automobilių parodoje pristačius trumpąją versiją, o po dviejų mėnesių parodžius ir ilgąją versiją, naujojo SCENIC dizainas yra radikaliai naujas ir viliojantis, palyginti su ankstesniais modeliais.
 
Tačiau naujasis SCENIC išsaugo visas savybes, sukūrusias jo pirmtakų sėkmę. Tai – universalumas, erdvumas, naudojimosi patogumas ir kelionės malonumas.
 
Vienatūrių segmente naujasis SCENIC išsiskiria kaip taisykles keičiantis žaidėjas: jis yra neabejotinai patrauklus, praktiškas, taupus, technologiškai pažangus ir tenkinantis šeimos poreikius:
  • Patrauklus dėl gracingo, tačiau kartu ir galingo silueto, akį traukiančios dviejų atspalvių schemos ir didelių, 20 colių dydžio ratlankių, kurie pirmą kartą šiame segmente bus įtraukti į standartinės įrangos sąrašą;
  • Praktiškas dėl didžiausios klasėje dėtuvių talpos ir bagažinės erdvės;
  • Taupus dėl plačios variklių gamos, kurią sudaro šeši dyzelinu ir du benzinu varomi agregatai, dyzelinių variklių gamoje siūlant „Renault“ naująją „Hybrid Assist“ technologiją;
  • Technologiškai pažangus dėl daugybės pagalbinių vairavimo sistemų ir kitos įrangos, tokios kaip aktyvi avarinio stabdymo sistema (AEBS) su pėsčiųjų aptikimo funkcija, kuri bus siūloma kaip bazinė įranga.
Tiek trumpoji, tiek ilgoji ketvirtosios kartos SCENIC versija yra skirta pelnyti lojalių klientų, važinėjusių su ankstesniųjų trijų kartų modeliais, dėmesį. Tačiau jo veržlus dizainas ir dinaminės savybės sudomins ir naujus klientus.
 
Naujasis SCENIC yra skiriamas tiek individualiems pirkėjams, tiek įmonėms, ieškančioms konkurencingų eksploatacijos kaštų.



Ankstesnių kartų modelius pranokstantis, visiškai naujas, viliojantis stilius
 
„Mes siekėme, kad naujasis SCENIC žengtų į visiškai naują teritoriją. Tai yra kur kas modernesnis ir emocingesnis požiūris į vienatūrį, išsaugant išskirtinį visapusiškumą, lėmusį pastaruosius 20 metų trunkančią trijų ankstesniųjų modelių sėkmę. Automobilio proporcijos ir didelio diametro ratlankiai – tai iš koncepcinio modelio „R-Space“ perimti bruožai.“

Laurensas van den Ackeris, už dizainą atsakingas „Renault“ vyriausiasis viceprezidentas
 
Nauji matmenys ir dizainas

Tiek trumposios, tiek ilgosios naujojo SCENIC versijos ypatybės:
  • Išskirtinis vienatūrio kėbulo siluetas, kuris yra 20 mm platesnis nei „Scénic 3“. Jo prošvaisa yra 40 mm didesnė, ratų bazė – ilgesnė, o priekinis ir galinis tarpuvėžiai – platesni. Galinė iškyša buvo sumažinta 16 mm, siekiant sustiprinti plastiško automobilio silueto įspūdį.
  • Platus, panoraminis priekinis stiklas suformuoja platų apžvalgos lauką, apimantį ir šonus.
  • Panoraminis, stiklinis stoglangis (papildoma įranga).
  • Standartinėje įrangoje siūlomi specifinį šviesų simbolį suformuojantys žibintai: C formos priekiniai dienos žibintai ir trijų matmenų efektą sukuriantys galiniai žibintai, kuriems panaudota „Edge Light“ technologija; trumpojoje naujojo SCENIC versijoje galiniai žibintai yra horizontalūs, o ilgojoje – vertikalūs.
  • Dviejų atspalvių dažymo schema.
NB: ilgoji naujojo SCENIC versija siūloma su aliumininiais stogo rėmais.
 
Analogų neturintys 20 colių ratlankiai

Pirmą kartą naujojo SCENIC segmente panaudoti 20 colių ratlankiai, kurie, kaip standartinė įranga, siūlomi visoms modelių versijoms.
 
20 colių ratlankiai visiškai užpildo naujojo SCENIC ratų arkas tarsi tikro sportinio automobilio.
Svarbu ir tai, kad siūloma galimybė suasmeninti naujojo SCENIC ratlankius, panaudojant siūlomus, prisukamus dekoratyvius elementus. Jų pasirinkimas bus pamažu didinamas.

 
Naujovė – 20 colių ratai, suteikiantys išskirtinį komfortą ir sukibimą su keliu
 
„Pristačius koncepcinį automobilį „R-Space“, „Renault“ inžinieriai ir dizaineriai sutelkė savo jėgas tam, kad 20 colių ratų suteikiama išvaizda būtų suderinta su aukščiausiais standartais saugumo, komforto, degalų sąnaudų ir eksploatacinių sąnaudų srityse. Po ketverių metų darbo ir neeilinio bendradarbiavimo su padangas gaminančiais mūsų partneriais mes nekantraujame, norėdami pamatyti savo klientus, besidžiaugiančius šios naujovės vaisiais.“ Irina Zaretskaya, naujojo SCENIC programos vadovo pavaduotoja 
 
Naujojo SCENIC saugumas ir komfortas – tarp geriausių klasėje

Ilgesnė naujojo SCENIC ratų bazė (trumpojoje versijoje +32 mm, ilgojoje versijoje +34 mm, palyginti su „Scénic 3“) suteikia išskirtines valdymo savybes, kurias dar labiau pagerina panaudoti 20 colių ratai (195/55 R20). Šios ypatybės yra tarp pačių geriausių klasėje, vertinant automobilio savybes kelyje ir stabdymą; tai padaroma neaukojant važiavimo komforto. 

Automobilis tiek su įjungta, tiek su išjungta elektronine stabilumo kontrolės sistema ESC sėkmingai atitiko visus industrijoje taikomus susidūrimo išvengimo testus (VDA, ADAC, GLENNING ir ISO).
 
Palyginti su trečiosios kartos modeliu, buvo pagerintos naujojo SCENIC stabdymo savybės. Stabdymo kelias sausame kelyje, važiuojant 100 ir 130 km/h greičiu, atitinkamai sutrumpėjo 3 ir 5 procentais. Šlapiame kelyje, važiuojant 80 km/h greičiu, stabdymo kelias sutrumpėjo 5 procentais.
 
Siekiant optimalaus balanso tarp komforto ir dinaminių savybių, „Renault“ naujajam SCENIC parinko padangas, kurių profilio aukštis siekia 107 mm ir yra didesnis nei daugumos šiuo metu naudojamų 17 arba 18 colių diametrų padangų.
 
Papildomą komfortą suteikia tai, kad šios aukšto profilio padangos derinamos su platesnėmis ir geresnį šoninį prilaikymą užtikrinančiomis naujojo SCENIC sėdynėmis. Dar vienas abejonių nekeliantis privalumas – dviejų skirtingų tankių sėdynes užpildančių putų panaudojimas.
 
Visai versijų gamai naudojant vieną padangų matmenį, atsirado galimybė tobulai suderinti važiuoklės komfortą ir valdymo savybes. „Renault“ inžinieriai glaudžiai bendradarbiavo su padangų gamintojais, tobulindami naujojo SCENIC padangų ir pakabos, kurioje panaudoti MTV („multi-tuned-valve“ – vožtuvais keičiamo efektyvumo) amortizatoriai, efektyvumą.
 
Saugantis aplinką ir sumažinantis kaštus

Dėl šių trijų esminių faktorių 20 colių naujojo SCENIC ratai pasižymi geriausiomis galimomis aplinką saugančiomis savybėmis: 
  • Maža trintis. Padangų plotis prilygsta 16 padangų pločiui (195 mm).
  • Optimizuota aerodinamika. Panaudojus siauresnes padangas, nedidelis naujojo SCENIC aerodinaminio pasipriešinimo koeficientas CdA (po automobilio svorio – antrasis svarbiausias faktorius, suteikiantis aplinką saugančias savybes), palyginti su ankstesnės kartos „Scénic“, leidžia 2 g/km sumažinti CO2 taršą.
  • Panaudotos padangos su pasipriešinimą riedėjimui mažinančiais komponentais.
Dėl to, vertinant pagal ES padangų žymėjimo sistemą, padangas skirstančias pagal jų pasipriešinimą riedėjimui, naujojo SCENIC ratams suteikta „A“ kategorija. Tai yra geriausias rezultatas, kada nors suteiktas 20 colių ratams.
 
Didelis diametras netapo naujojo SCENIC padangų branginimo priežastimi. Jų kaina prilygsta 17 colių dydžio vasarinių, žieminių arba universalių padangų kainai. Be to, aukštas padangų profilis sumažina ratlankių pažeidimo tikimybę.
 
Naujojo SCENIC padangos taip pat gali būti naudojamos su grandinėmis, kurių kaina taip pat neperžengia rinkos normų.

Išskirtinis visapusiškumas, rekordinio dydžio dėtuvių ir bagažinės talpa
 
„Kaip išskirtinis šeimos automobilis, naujasis SCENIC evoliucionavo, šeimoms pasiūlydamas nuosekliai modernų ir patrauklų tradicinio vienatūrio įsikūnijimą. Kelionės komfortas visuomet buvo SCENIC genuose, o dėl aukščiausios klasės įvairiapusiškumo visiems salone esantiems žmonėms šis modelis išlieka toks pats unikalus ir įspūdingai praktiškas, kaip ir visuomet.“
Pauline Sapy-Renaudin, naujojo SCENIC produkto rinkodaros vadovė
 
Dar visapusiškesnis, nei iki šiol 
 
– Vieną kartą paspaudus nulenkiamos galinės naujojo SCENIC sėdynės – iš naujojo „Espace“ perimta ypatybė, leidžia be pastangų suformuoti krovinių skyrių lygiomis grindimis. Šis modelis yra vienintelis segmente, tokią funkciją leidžiantis valdyti iš dviejų skirtingų vietų: paspaudžiant bagažinėje esančius jungiklius arba naudojantis R-LINK 2 sistema.
 
– Naujasis SCENIC taip pat yra vienintelis automobilis klasėje, kuriame įrengta didelė, stumdomoji centrinė konsolė su 13 litrų dėtuvėmis. Ši savybė iki keturių kartų viršija bet kurio iš konkurentų siūlomą talpą.
Priekyje sėdintiems asmenims konsolė suteikia apšviestą dėtuvę su stumdomuoju dangteliu, integruotą ranktūrį, po kuriuo – du USB lizdai ir ausinių lizdas. Galinė konsolės dalis yra įrengta analogiškai, tik čia dar yra 12 voltų elektros lizdas ir speciali dėtuvė. Centrinę konsolę pastūmus į priekį, suformuojama patogi dėtuvė vairuotojui ir priekyje sėdinčiam keleiviui; ją nustūmus į galinę padėtį, atsiranda perskyrimas tarp priekinių ir galinių sėdynių. Tokia konfigūracija yra ypač praktiška gale vežant vaikus. 
 
Rekordinis talpumas
 
Naujojo SCENIC bagažinės talpa, matuojant pagal VDA, siekia 506 dm3 (572 litrus). Tai yra didžiausia talpa klasėje, kuri atrodo ypač įspūdingai, palyginti su 469 dm3 siekiančiu klasės vidurkiu.
 
Naudojant tik penkias sėdynes, pagal VDA matavimo sistemą, septynių vietų naujojo GRAND SCENIC versija siūlo 533 dm3 krovinių skyrių (596 litrai). Tai yra antras geriausias rezultatas klasėje. 

 
Penkių vietų naujojo GRAND SCENIC versijos bagažinės talpa siekia 718 dm3 (pagal VDA), arba 765 litrus. 
 
Vertinant salone esančių dėtuvių skaičių, naujasis SCENIC taip pat vainikuoja savo klasę. Be 13 litrų konsolės, jame yra 11,5 litro tūrio apšviestas ir aušinamas „Easy Life“ stalčius. Palyginti su konkurentais, jo talpa yra didesnė daugiau nei tris kartus. Jis atidaromas elektroniniu jutikliu ir automatiškai uždaromas, kai automobilis sustoja. 
 
Kiti naudingi daiktų laikymo sprendimai, tokie kaip keturios grindyse esančios dėžutės, bendrą dėtuvių talpą padidina iki 63 litrų ir naująjį SCENIC iškelia į klasės lyderio aukštumą: jo siūloma bendra dėtuvių talpa yra dvigubai didesnė nei konkurentų.

Technologijos iš aukštesnio segmento
 
„Išskirtinė naujojo SCENIC asmenybė yra naujoviška, perteikianti „Renault“ jungliųjų ir savavaldžių automobilių strategiją. Jo jutikliai ir kameros padidina saugumą ir kelionės komfortą, o multimedijos technologijos suteikia skirtingų sistemų kontrolę.“
Cecile Sobole, naujojo SCENIC produkto vadovė 
 
Saugumą ir komfortą didinančios įrangos gausa
 
Išskirtinė naujojo SCENIC ir naujojo GRAND SCENIC įranga: 
  • Spalvotas ekranas akių lygyje.
  • MULTI-SENSE technologija, suteikianti galimybę rinktis penkis skirtingus vairavimo režimus: „Neutral“, „Sport“, „Comfort“, „Perso“ ir „Eco“.
  • R-LINK 2 su vertikaliu, 8,7 colio įstrižainės ekranu, kuris yra vienas didžiausių segmente. Nuo 2017 metų sausio R-LINK 2 bus suderinamas su „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ funkcijomis.
  • „Bose® Surround Sound“ garso aparatūra.
Naujųjų SCENIC ir GRAND SCENIC įrangoje yra svarbiausios, šiuo metu rinkoje naudojamos, pagalbinės vairavimo sistemos, kurios taip pat naudojamos naujuosiuose „Espace“, „Talisman“ ir „Mégane“. Šios pažangios pagalbinės vairavimo sistemos (ADAS) gali būti valdomos naudojantis R-LINK 2 sistemos ekranu. Jos garantuoja šias funkcijas:
  • Užtikrinančią. Prisitaikanti pastovaus greičio palaikymo sistema (ACC, veikianti važiuojant 50-160 km/h greičiu) ir aktyvi avarinio stabdymo sistema (AEBS). Naujajame SCENIC AEBS veikia ir važiuojant nedideliu greičiu – nuo 7 iki 160 km/h;
  • Įspėjančią. Apie išvažiavimą iš eismo juostos perspėjanti sistema (LDW), kuri naujajame SCENIC vairuotoją perspėja juntamais signalais (pavyzdžiui, vietoj garso signalo ji priverčia vibruoti vairo ratą); apie saugų atstumą perspėjanti sistema (SDW); eismo ženklus atpažįstanti sistema su greičio viršijimo prevencijos sistema (TSR su OSP); aklųjų zonų stebėjimo įranga (BSW);
  • Padedančią. Galinio vaizdo kamera; automatiškai perjungiamos tolimosios ir artimosios priekinių žibintų šviesos (AHL); priekiniai, galiniai ir šoniniai atstumo jutikliai; tai pat „Easy Park Assist“ (automatinė statymo funkcija).
Trys naujos pagalbinės vairavimo sistemos
Be jau išvardytų ADAS sistemų, naujasis SCENIC ir naujasis GRAND SCENIC turi tris naujas ADAS funkcijas.
 
Be alternatyvų segmente, aktyvioji avarinio stabdymo sistema (AEBS) su pėsčiųjų aptikimo funkcija yra standartinėje naujųjų SCENIC ir GRAND SCENIC įrangoje. 
Ši funkcija veikia važiuojant nuo 7 iki 60 km/h greičiu.
  • Ji analizuoja automobilio aplinką, stebėdama stovinčius ir judančius pėsčiuosius ir prognozuodama tolimesnę jų judėjimo kryptį.
  • Ji vairuotoją perspėja apie automobilio susidūrimo su pėsčiuoju riziką.
  • Ji automatiškai įjungia stabdžius ir visiškai sustabdo automobilį, kai nustatoma neišvengiamo susidūrimo rizika, o vairuotojas nereaguoja į ankstesnius perspėjimus.
Be AEBS su pėsčiųjų aptikimo funkcija, naujieji SCENIC ir GRAND SCENIC siūlo dar dvi „Renault“ automobilių naujoves:
  • Eismo juostos palaikymo funkciją (LKA), veikiančią važiuojant 70-160 km/h greičiu. Jeigu vairuotojas nevalingai automobiliui leidžia iškrypti iš eismo juostos, ši įranga automatiškai perima vairo kontrolę, išlaikydama automobilį eismo juostoje.
  • Nuovargio nustatymo funkciją (TDW). Automobilio judėjimo trajektorija nuolat stebima, vadovaujantis „Bosch“ sukurtu algoritmu. Nustačius vairuotojo nuovargį, jis perspėjamas tiek vaizdo, tiek garso signalais. 
Naujajam SCENIC – penkių žvaigždučių „Euro NCAP“ įvertinimas
 
Naujasis SCENIC pelnė aukščiausią, penkių žvaigždučių, „Euro NCAP“ įvertinimą už pasyvųjį saugumą, kuris apima struktūros elementus ir automobilio salone esančių asmenų apsaugą tuomet, kai susidūrimas yra neišvengiamas.
 
Naujojo SCENIC platformai, jos pagrindinėms ir šoninėms sijoms, A ir B statramsčiams panaudotos sustiprinto plieno konstrukcijos, kurios suformuoja salone esančių žmonių apsauginį narvą. Kai kurie elementai pagaminti iš ypač elastingo plieno, galinčio atlaikyti iki 120 kg/mm2 spaudimą. O už salono ribų panaudotas plienas pritaikytas smūgio energijos sugėrimui, taip saugant patį apsauginį narvą.
 
Naujajame SCENIC yra dvi, priekinei ir galinei sėdynių eilei skirtos užuolaidinės pagalvės, taip pat dvi krūtinės ląstą saugančios saugos pagalvės ir dvi, naujausios kartos, prisitaikančios priekinės saugos pagalvės. Pastarųjų prisipūtimo lygis reguliuojamas atsižvelgiant į sėdynėje esančių, asmens kūno dydį nustatančių, jutiklių duomenis.
 
 
 
 
Daugiau apie Renault Grand Scenic, 2016 - 2022
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt