Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-11-24
Ir šito mes visi taip laukėme? Elonas pristatė elektrinį „Cybertruck“ pikapą

Ir šito mes visi taip laukėme? Elonas pristatė elektrinį „Cybertruck“ pikapą

Po keleto mėnesių nuolatinių žinučių, kad laukti liko nedaug, pagaliau Elonas Los Andžele pristatė elektrinį pikapą „Cybertruck“. Specifikacijos šaunios, kaina dar geresnė, bet ar su tokios išvaizdos elektromobiliu Elonas mūsų nemausto? Susimovimas per pristatymą, rinkų reakcija, smagiausi memai ir dar daugiau mūsų straipsnyje.
 
Apie pirmąjį elektrinį pikapą Elonas pradėjo kalbėti daugiau kaip prieš septynerius metus.
 
Teko nueiti ilgą kelią ir pagaliau Los Andžele iškilmingai buvo pristatyta Elono vizija – kaip gi turėtų atrodyti ateities elektrinis pikapas.
 
Elonas anksčiau jau yra visus įspėjęs, kad elektrinio pikapo dizainas gali būti unikalus, dėl noro kuo labiau išlaikyti „Blade Runner“ stilių.

 
Niekas gerai nesuprato, ką jis turėjo galvoje, bet keletas automobilių dizainerių pamėgino įsivaizduoti, kaip gi „Cybertruck“ galėtų atrodyti ir rezultatas buvo visai šaunus.
 
Dabar gi paaiškėjo, ką Elonas turėjo galvoje, ir akivaizdu, jog jis nemelavo dėl „Blade Runner“ stiliaus elektrinio pikapo. 

„Tesla Cybertruck“ dizainas ir funkcionalumas
 
„Tesla“ pikapas, jei tik taip jį galima pavadinti, atrodo labiau kažkas, kas ką tik išvažiavo iš filmavimo aikštelės, nei kažkas, ką galėtumėte įsigyti iš automobilių salono.
 
Elonas teigia, kad „niekas kitas taip neatrodo, kaip Cybertruck“ ir jis yra visiškai teisus:
 
 
 
Išorinis „Tesla Cybertruck“ kėbulo sluoksnis pagamintas iš itin tvirto ir nerūdijančio plieno „Ultra-Hard 30X Cold-Rolled“. To paties lydinio, kuris yra naudojamas ir „SpaceX“ raketoms gaminti.
 
Tad nerūdijančio plieno egzoskeletas dengia „Cybertruck“ kėbulą tarsi šarvai. Visai konstrukcijai naudoti nerūdijantį plieną būtų brangu ir pats automobilis taptų labai sunkus.
 
Elonas teigė, kad „Cybertruck“ yra labai tvirtas ir tą tvirtumą įrodė kūjų smūgiais. Netgi tvirtino, kad automobilio stiklai yra neperšaunami iki 9 mm kalibro kulkomis, kaip, beje, ir „Tesla Semi“ vilkiko, bet dėl šito Elonui teko raudonuoti. Pristatymo metu „Cybertruck“ stiklai skilo gana nesunkiai.
 
 
 
„Cybertruck“ automobilyje gali tilpti 6 žmonės ir jame yra įrengtas maždaug 2 metrų ilgio krovinių kėbulas-bagažinė, kurią Elonas vadina „Cybertruck saugykla“ (angl. „Cybertruck vault“).
 
Joje galima prikrauti iki 1,5 tonos krovinių, čia yra elektros lizdas ir galima tuo pačiu įkrauti „Tesla“ pristatytą keturratį. 
 
 
Taip pat „Cybertruck“ pikapas – priklausomai nuo pasirinktos versijos – gali vilkti iki 6,4 tonos sveriančius krovinius.
 
„Tesla Cybertruck“ specifikacijos
 
Bus siūlomos 3 „Tesla Cybertruck“ versijos su skirtingu elektros variklių ir baterijų skaičiumi:
 
  • Vieno elektros variklio versija galės nuvažiuoti 400 km ir iki 100 km/val. įsibėgės greičiau nei per 7 sekundes.
  • Dviejų elektros variklių versija jau galės nuvažiuoti 480 km bei įsibėgės per 4,5 s.
  • Trijų variklių pikapas vienu įkrovimu nuvažiuos 800 km ir teigiama, kad įsibėgės iki 100 km vos per 3 sekundes. Greičiau nei kai kurie sportiniai automobiliai.
Štai visos skirtingų „Cybertruck“ pikapų versijų techninės specifikacijos:
 
 
Vieno elektros variklio versija
©Tesla
 
 
Dviejų elektros variklių versija
©Tesla
 
 
Trijų elektros variklių versija
©Tesla

Apibendrinus galima teigti, kad Elonas įvykdė savo pažadus. „Tesla Cybertruck“ funkcionalumas ir specifikacijos yra geresnės nei „Ford F-150“, o charakteristikos (įsibėgėjimas) yra geresnės nei „Porsche 911“.
 
Plius, palaikomas 250kW „Tesla Cybertruck“ elektrinio pikapo įkrovimas skamba taip pat labai puikiai.
 
„Tesla Cybertruck“ kaina ir kada jis pasirodys rinkoje
 
„Tesla“ paskelbė, kad „Cybertruck“ bazinio modelio kaina prasidės nuo 39 900 JAV dolerių (apie 36 000 eurų) ir tai yra gerokai mažiau, nei daugelis tikėjosi.
 
Dviejų elektros variklių versija kainuos 49 900 dolerius (apie 45 000 eurus), o trijų elektros variklių versija kainuos 69 900 dolerius (apie 63 000 eurų).
 
Vieno ir dviejų elektros variklių „Cybertruck“ pikapai rinkoje pasirodys 2021-ųjų metų pabaigoje, o galingiausios versijos teks palaukti iki 2022-ųjų pabaigos.
 
Rinka Elono nesuprato?
 
Vos tik buvo oficialiai pristatytas „Cybertruck“ pikapas, rinkos iškart sureagavo. Ir sureagavo neigiamai.
 
Per pirmąsias valandas „Tesla“ kompanijos akcijų vertė krito 3 proc., o dabar jau pažemėjimas siekia ir daugiau kaip 6 proc.
 
Panašu, kad investuotojai neliko sužavėti tokiu Elono elektriniu pikapu ir tai atsiliepia „Tesla“ akcijų kainų kritime.
 
Ir visgi. Nors dėl skonio nesiginčijama, bet „Cybertruck“ atrodo neįprastai – ir čia švelniai pasakius. Daugelis turbūt net nelabai kreipė dėmesį į jo specifikacijas, po tokio vizualinio šoko.
 
Bet reikėtų suvokti tą faktą, kad vis dar matome „Cybertruck“ prototipą. Jis rinkoje pasirodys tik 2021-ųjų pabaigoje. Ir čia tuo atveju, jei viskas vyks pagal planą.
 
Tad galutinis rezultatas gali atrodyti visai kitaip, juolab, kad ir Elonas patvirtino, jog galutinė versija bus aptakesnė. Ir tokia lengva investuotojų panika yra greičiausiai perdėta.
 
Dabar dar net sunku tvirtai pasakyti, bet toks „Cybertruck“ dizainas gali būti gudrus Elono trolinimo pavyzdys. Bandoma pasižiūrėti, kaip gi reaguos rinkos bei pirkėjai į tokį „Tesla“ pasiūlymą ir atsakyti į klausimą: ar tikrai „Tesla“ gali pasiūlyti bet ką ir visi vis tiek aikščios iš susižavėjimo?
 
Reakcijos internete
 
Ir jei investuotojams „Cybertruck“ nekelia didesnės šypsenos, tai internautai tiesiog šėlsta ir memai su grotažyme #CyberTruck tiesiog plaukia nenutrūkstamu srautu.
 
Štai keletas išties juokingų ir paskutinysis turbūt pats geriausias. Nuotraukoje matome pagautą Youtuberės ir didžiulės Tesla fanės Simone Giertz veido išraišką, po ką tik išvysto „Cybertruck“ pikapo: 
 technologijos.lt
Susiję straipsniai
Elektrifikacija leido žengti lemiamą žingsnį: gamintojų varžybose laimi pirkėjai Elektrifikacija leido žengti lemiamą žingsnį: gamintojų varžybose la 
Elektrifikacija gamintojams pateikė naujų iššūkių: kam sekasi geriausiai? Elektrifikacija gamintojams pateikė naujų iššūkių: kam sekasi geriau 
Naujasis„Mercedes-Benz eSprinter“: 475 km vos su vienu baterijos įkrovimu Naujasis„Mercedes-Benz eSprinter“: 475 km vos su vienu baterijos įkr 
Renkantis naują elektromobilį: ar mažiau gali būti geriau? Renkantis naują elektromobilį: ar mažiau gali būti geriau? 
„Ford“ pristato  visiškai elektrinį „E-Transit Custom“ modelį „Ford“ pristato visiškai elektrinį „E-Transit Custom“ modelį 
Naujas Gineso rekordas glosto elektromobilių gerbėjų širdis Naujas Gineso rekordas glosto elektromobilių gerbėjų širdis 
„Volkswagen“ svarsto atstovybėms įvesti elektromobilių kvotas - kam jos prireikė? „Volkswagen“ svarsto atstovybėms įvesti elektromobilių kvotas - kam  
Paskelbė, kas yra geriausiai parduodamas iš tinklo įkraunamas hibridas Paskelbė, kas yra geriausiai parduodamas iš tinklo įkraunamas hibrid 
8 futuristinės technologijos, pritaikytos elektromobilyje 8 futuristinės technologijos, pritaikytos elektromobilyje 
Techninė pagalba „Ford Mustang Mach-E“ kažkam kainuos 28 tūkstančius dolerių - kas nutiko? Techninė pagalba „Ford Mustang Mach-E“ kažkam kainuos 28 tūkstančius 
„Renault“ paskelbė, kada Europoje pardavinės tik elektrinius automobilius - turi ir planą B „Renault“ paskelbė, kada Europoje pardavinės tik elektrinius automob 
Naujas BMW elektrinis variklis neturi magnetų – jų išvengti padėjo senamadiška technologija Naujas BMW elektrinis variklis neturi magnetų – jų išvengti padėjo s 
Pirmuosius elektrinius „Silverado“ pikapus „Chevrolet“ išpardavė per 12 minučių Pirmuosius elektrinius „Silverado“ pikapus „Chevrolet“ išpardavė per 
„Tesla“ rekomenduoja reguliariai įkrauti „Model 3“ iki 100 % ir tai yra labai keista „Tesla“ rekomenduoja reguliariai įkrauti „Model 3“ iki 100 % ir tai  
Trys giminingi elektriniai visureigiai – labai panašūs, tačiau turi ir pastebimų skirtumų Trys giminingi elektriniai visureigiai – labai panašūs, tačiau turi  
Volkswagen patvirtino: ID.3 baterija per metus prarado net 8 % savo talpos. Tragedija? Na, ne visai Volkswagen patvirtino: ID.3 baterija per metus prarado net 8 % savo  
Aštrėjant elektromobilių konkurencijai pirkėjai viliojami ne tik nuvažiuojamu atstumu bet ir pojūčiu Aštrėjant elektromobilių konkurencijai pirkėjai viliojami ne tik nuv 
„General Motors“ vadovė įsitikinusi - mes pavysime „Tesla“ pardavimus jau 2025 metais „General Motors“ vadovė įsitikinusi - mes pavysime „Tesla“ pardavimu 
Pasauliui pristatyti „Volkswagen ID.5“ ir „ID.5 GTX“ Pasauliui pristatyti „Volkswagen ID.5“ ir „ID.5 GTX“ 
„Volkswagen“ atskleidė kas dar be pirkėjų norų ir aplinkos standartų skatina elektrifikaciją „Volkswagen“ atskleidė kas dar be pirkėjų norų ir aplinkos standartų 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt